Do hydrolatu z sosny zwyczajnej przymierzaliśmy się długo, ponieważ kolega nie pachnie choinką, spacerem po lesie, ani zimowym wieńcem. Pachnie (jak na nasze hydrolaty przystało ;)) wytrawnym, lekko sosnowym kapciem. Zdecydowałyśmy się jednak, po dłuższym czasie testowania go na własnych rodzinach, wspomaganym recenzjami naszych francuskich destylarzy. Tę ekologiczną mgiełkę sprowadzamy bowiem z niewielkiej destylarni, położonej na malowniczym południu Francji.
Ale do rzeczy: hydrolat sosnowy przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu cery, a szczególnie tłustej i problematycznej. Pokochają go Panie preferujące nieco cierpkie, nieoczywiste zapachy, ale i Panowie, dbający o swoją skórę po goleniu lub zmagających się z problemami okołobrodowymi. Delikatnie oczyszcza i skutecznie odświeża, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia, wyrównując koloryt skóry. Posiada działanie antybakteryjne, redukuje wydzielanie potu i sebum, ograniczając świecenie się skóry. Hydrolat sosnowy polecamy w rytuale porannej lub wieczornej pielęgnacji: oczyszczamy nią twarz oraz dekolt i na tak nawilżoną skórę nakładamy kroplę wybranego oleju (na przykład z nasion malin). Skóra pozostaje miękka i nawilżona. Mieszając hydrolat z dowolną glinką otrzymamy fantastyczną maseczkę do twarzy. Peptydy pozyskiwane z rzodkwi przedłużają trwałość hydrolatu, wykazując jednocześnie wyjątkowe działanie nawilżające.
Hydrolat sosnowy posiada kwaśne pH (zbliżone do fizjologicznego pH skóry), mieszczące się w przedziale 4-6,3.
Sosna to prawdziwy skarb.
Do przygotowania 100 ml hydrolatu użyto aż 200 g materiału roślinnego.
Kosmetyk wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.
Ten intensywny sosnowy destylat może być stosowany do pielęgnacji każdego typu cery, ze szczególnym uwzględnieniem cery tłustej oraz problematycznej.
Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych hydrolatu sosnowego*:
Ponad 90% badanych potwierdza, że:
- hydrolat sosnowy odświeża skórę.
Dodatkowo:
- daje uczucie odżywionej skóry,
- łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienie skóry,
- wygładza skórę i zapobiega jej świeceniu, niweluje tłustość skóry,
- rozświetla i poprawia wygląd matowej skóry, wyrównując jej koloryt,
- wykazuje działanie ściągające,
- może być stosowany do pielęgnacji włosów i zarostu,
- odświeża i tonizuje, przywracając skórze prawidłowe pH,
- sprawdza się jako mgiełka stosowana pod krem lub olejek do twarzy, a także jako baza do maseczek glinkowych.
*Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 30 osób w wieku 21-71 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Przedstawiamy wyniki badań aparaturowych**:
- hydrolat sosnowy podnosi poziom nawilżenia skóry o 3% już po pierwszym użyciu, a po 4 tygodniach regularnego stosowania o 7%,
- wykazuje działanie antybakteryjne.
**Badania aparaturowe (pomiar nawilżenia skóry) przeprowadzone przez niezależnie laboratorium na grupie 10 osób w wieku 21-54 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Stosuj jako: tonik, odświeżającą mgiełkę do twarzy i ciała, bazę pod krem lub olejek, dodatek do maseczek glinkowych, nawilżający podkład podczas olejowania włosów, wcierkę do skóry głowy, spray ułatwiający rozczesywanie włosów
Tonik/odświeżająca mgiełka do twarzy i ciała:
Nakładaj bezpośrednio na skórę, spsikując ją przy użyciu atomizera lub dozując uprzednio hydrolat na płatek kosmetyczny. Pozostaw do wyschnięcia, lub przetrzyj skórę płatkiem kosmetycznym lub czystą, materiałową ściereczką/ręcznikiem.
Jeśli używasz mleczka, płynu micelarnego lub żelu, po ich spłukaniu skorzystaj z hydrolatu aby przywrócić skórze naturalne pH i przygotować ją na kolejne etapy pielęgnacji.
Baza pod krem lub olejek:
Oczyszczoną skórę spsikaj hydrolatem i na tak zwilżoną skórę nanieś krem lub kilka kropel ulubionego olejku, serum. Następnie delikatnie wmasuj lub wklep, aż do całkowitego wchłonięcia.
Tip:
Nakładanie olejków na zwilżoną skórę pozytywnie wpływa na ich wydajność (wystarczą dwie-trzy krople), ułatwia aplikację i zmniejsza ryzyko potencjalnego zapychania porów.
Nakładanie kremu na skórę zwilżoną hydrolatem nie tylko ułatwi jego aplikację, ale również rozrzedzi zbyt ciężkie formulacje i wzmocni efekt nawilżający produktu.
Dodatek do maseczek glinkowych:
Do przygotowanej w naczynku (ważne: naczynie nie powinno być metalowe) porcji glinki dodaj odrobinę hydrolatu, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Nałóż na skórę i pozostaw na około 10-15 minut. Pamiętaj, że maseczka z glinki nie powinna zaschnąć na skórze! Należy ją zwilżać, i tu znowu z pomocą przychodzi hydrolat ;). Zwilżanie glinki zapobiega nadmiernemu ściągnięciu i przesuszeniu naskórka.
Podkład pod olejowanie włosów:
Spryskaj suche włosy wybranym hydrolatem od nasady, po same końce. Na zwilżone włosy zaaplikuj olej lub odżywkę, zawiń w czepek i pozostaw na kilkanaście/ kilkadziesiąt minut. Następnie umyj włosy jak zawsze.
Wcierka do skóry głowy:
Przy pomocy atomizera rozpyl hydrolat na oczyszczoną skórę głowy, u nasady włosów. Wykonaj delikatny masaż opuszkami palców - masaż pozwoli na lepiej rozprowadzić produkt, pobudzi mikrokrążenie skóry, wzmacniając cebulki włosów i sprawiając, że będą one rosły zdrowsze, mocniejsze i bardziej lśniące.
Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Pinus Sylvestris Leaf Water, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate
Skład (tłumaczenie): Ekologiczny hydrolat z igieł sosny zwyczajnej, ferment z rzodkwi
Szklana butelka + atomizer z nasadką (PP, stal nierdzewna, kulka szklana, uszczelka PVC, rurka PE) + etykieta (PE - 30% Post-Consumer Waste recycled)
Po zużyciu zdejmij nasadkę i odkręć atomizer.
Nasadkę oraz atomizer umieść w pojemniku “Tworzywo sztuczne” lub przekaż na odrębną zbiórkę nakrętek.
Odklej etykietę i umieść ją w pojemniku na odpady zmieszane.
Butelkę umieść w koszu z napisem “Szkło”.
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
HYDROLATY - minimalistyczna, wielofunkcyjna, naturalna pielęgnacja dla każdego
Zakochajmy się w hydrolatach!