Intensywnie ziołowy, ekologiczny hydrolat laurowy sprowadzamy z niewielkiej destylarni, położonej na malowniczym południu Francji. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom idealnie sprawdza się w pielęgnacji cer problematycznych, z tendencją do wyprysków. Świetnie nawilża (poziom nawilżenia skóry wzrasta średnio aż o 26% już po 4 tygodniach regularnego stosowania!), zmiękcza, tonizuje i odświeża. Wyrównuje koloryt skóry, łagodzi zaczerwienienia i zapobiega jej świeceniu, stając się najlepszym przyjacielem każdego typu cery, a szczególnie cery tłustej, mieszanej i wrażliwej. Laur polecamy szczególnie w rytuale porannej lub wieczornej pielęgnacji: oczyszczamy nim twarz oraz dekolt i na tak nawilżoną skórę nakładamy kroplę wybranego oleju (na przykład z nasion malin). Pozostawia skórę miękką i nawilżoną. Mieszając hydrolat z dowolną glinką otrzymamy fantastyczną maseczkę do twarzy. Peptydy pozyskiwane z rzodkwi przedłużają trwałość hydrolatu, wykazując jednocześnie wyjątkowe działanie nawilżające.
Hydrolat laurowy posiada kwaśne pH (zbliżone do fizjologicznego pH skóry), mieszczące się w przedziale 3,3-6.
Laur to prawdziwy skarb!
Do przygotowania 100 ml hydrolatu użyto aż 200 g materiału roślinnego.
Kosmetyk wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.
Historia - dla ciekawskich
A oto laurowa historia. Gdzieś na południu Francji, pośrodku przepięknego, dzikiego Parku Narodowego, stoi stary dom z łupka. Małe kawałki tego materiału układane ciasno i imponująco wysoko, często w ogóle bez zaprawy, przybierają w tym regionie formy płotów, budynków mieszkalnych i gospodarczych, kościołów. Wpisują się one w krajobraz tak dyskretnie, jakby wyrosły tu wraz z trawą, drzewami i ziołami. W dzień jest cicho, a nocą cicho i absolutnie ciemno - nocą nie płoną tu bowiem prawie żadne latarnie, uliczne lampy czy neony. Stary dom z łupka otoczony jest gwiezdnym rezerwatem. Śpimy w małym zewnętrznym pomieszczeniu, dawnej suszarni na słodkie kasztany. Ku naszemu zdziwieniu nocą jest tu ciepło, a w dzień przyjemnie chłodno - nagrzany łupek oddaje i zabiera ciepło dokładnie wtedy, kiedy trzeba. W środku jest podwójne łóżko i jedno krzesło. Nie ma zasięgu, nie łapiemy WiFi. Pierwszej nocy nie możemy zasnąć, w drzwiach nie ma zamka, a za nimi toczy się intensywne, nocne życie Parku. Drugiej nocy śpimy już jak dzieci. Odtąd tak będzie już zawsze, kiedy tam jesteśmy. Nigdzie nie śpi się tak jak w miejscu, do którego można przecież uciec i ukryć się przed światem pełnym dźwięków i świateł. Niedaleko domu rośnie piękne, duże drzewo laurowe. Zbieramy z niego liście, będą do zup i sosów. Upychamy w kieszenie, a tłumaczka Agata rozciera je w dłoniach. - "Będzie z tego idealny hydrolat" - mówi nasz przyjaciel, mieszkaniec domu z łupka. - "Zamówimy kooperatywny alembik i pojedziemy do wsi destylować. Musimy tylko w odpowiednim momencie zebrać liście z jak najmniejszą ilością gałązek. Z 2 kg ziół przygotujemy Wam 1 litr hydrolatu. Będzie piękny." Hydrolat laurowy przywozimy do Polski, żeby sprawdzić go w naszym laboratorium. Po kilku miesiącach badań wiemy już, co trzymamy w dłoniach. Czytamy dokumenty z rumieńcami na twarzach. Miłość do tego małego śmierdziela już mamy. Ogromną. Przypomina nam miejsca, do których chcemy wracać i prawdziwe zapachy natury - mocne i ziołowe, czasem trawiaste, czasem lekko kwaśne jak siano zmoczone rosą, koniec szutrowej drogi wzdłuż zbocza góry i noc pod gwiazdami w budce na kasztany. Zapraszamy Państwa do świata wydestylowanego z laurowych listków.
Ten intensywny ziołowy destylat może być stosowany do pielęgnacji każdego typu cery, ze szczególnym uwzględnieniem cery tłustej, mieszanej oraz suchej, z tendencją do trądziku oraz wrażliwej.
Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych hydrolatu laurowego*:
Ponad 90% badanych potwierdza, że:
- hydrolat laurowy nie wysusza skóry,
- poprawia ogólny wygląd skóry.
Dodatkowo:
- tonizuje, odświeża i regeneruje skórę,
- działa relaksująco i kojąco na skórę,
- nawilża i zmiękcza skórę,
- łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie skóry już po pierwszym użyciu,
- oczyszcza skórę i działa ściągająco,
- zapobiega świeceniu skóry,
- posiada potwierdzone działanie antybakteryjne.
* Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 33 osób w wieku 19-70 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Przedstawiamy wyniki badań aparaturowych**:
- hydrolat laurowy podnosi poziom nawilżenia skóry średnio o aż 26% już po 4 tygodniach regularnego stosowania,
- przyczynia się do poprawy kondycji skóry oraz jej wyglądu.
**Badania aparaturowe (pomiar nawilżenia skóry - Corneometer) przeprowadzone przez niezależnie laboratorium na grupie 20 osób w wieku 24-38 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Stosuj jako: tonik, odświeżającą mgiełkę do twarzy i ciała, bazę pod krem lub olejek, dodatek do maseczek glinkowych, nawilżający podkład podczas olejowania włosów, wcierkę do skóry głowy, spray ułatwiający rozczesywanie włosów
Tonik/odświeżająca mgiełka do twarzy i ciała:
Nakładaj bezpośrednio na skórę, spsikując ją przy użyciu atomizera lub dozując uprzednio hydrolat na płatek kosmetyczny. Pozostaw do wyschnięcia, lub przetrzyj skórę płatkiem kosmetycznym lub czystą, materiałową ściereczką/ręcznikiem.
Jeśli używasz mleczka, płynu micelarnego lub żelu, po ich spłukaniu skorzystaj z hydrolatu aby przywrócić skórze naturalne pH i przygotować ją na kolejne etapy pielęgnacji.
Baza pod krem lub olejek:
Oczyszczoną skórę spsikaj hydrolatem i na tak zwilżoną skórę nanieś krem lub kilka kropel ulubionego olejku, serum. Następnie delikatnie wmasuj lub wklep, aż do całkowitego wchłonięcia.
Tip:
Nakładanie olejków na zwilżoną skórę pozytywnie wpływa na ich wydajność (wystarczą dwie-trzy krople), ułatwia aplikację i zmniejsza ryzyko potencjalnego zapychania porów.
Nakładanie kremu na skórę zwilżoną hydrolatem nie tylko ułatwi jego aplikację, ale również rozrzedzi zbyt ciężkie formulacje i wzmocni efekt nawilżający produktu.
Dodatek do maseczek glinkowych:
Do przygotowanej w naczynku (ważne: naczynie nie powinno być metalowe) porcji glinki dodaj odrobinę hydrolatu, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Nałóż na skórę i pozostaw na około 10-15 minut. Pamiętaj, że maseczka z glinki nie powinna zaschnąć na skórze! Należy ją zwilżać, i tu znowu z pomocą przychodzi hydrolat ;). Zwilżanie glinki zapobiega nadmiernemu ściągnięciu i przesuszeniu naskórka.
Podkład pod olejowanie włosów:
Spryskaj suche włosy wybranym hydrolatem od nasady, po same końce. Na zwilżone włosy zaaplikuj olej lub odżywkę, zawiń w czepek i pozostaw na kilkanaście/ kilkadziesiąt minut. Następnie umyj włosy jak zawsze.
Wcierka do skóry głowy:
Przy pomocy atomizera rozpyl hydrolat na oczyszczoną skórę głowy, u nasady włosów. Wykonaj delikatny masaż opuszkami palców - masaż pozwoli na lepiej rozprowadzić produkt, pobudzi mikrokrążenie skóry, wzmacniając cebulki włosów i sprawiając, że będą one rosły zdrowsze, mocniejsze i bardziej lśniące.
Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Laurus Nobilis Leaf/Stem Water, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate
Skład (tłumaczenie): Ekologiczny hydrolat z liści drzewa laurowego, ferment z rzodkwi
Szklana butelka + atomizer z nasadką (PP, stal nierdzewna, kulka szklana, uszczelka PVC, rurka PE) + etykieta (PE - 30% Post-Consumer Waste recycled)
Po zużyciu zdejmij nasadkę i odkręć atomizer.
Nasadkę oraz atomizer umieść w pojemniku “Tworzywo sztuczne” lub przekaż na odrębną zbiórkę nakrętek.
Odklej etykietę i umieść ją w pojemniku na odpady zmieszane.
Butelkę umieść w koszu z napisem “Szkło”.
Hydrolaty powstają podczas destylacji części lub całości roślin parą wodną. Jednym słowem to wodne wyciągi kwiatowe/ziołowe. Zatrzymują substancje aktywne roślin, z których zostały przygotowane, stanowiąc idealny, naturalny sposób na odświeżenie i nawilżenie skóry. Zalecamy ich stosowanie podczas demakijażu, oczyszczania skóry lub celem jej nawilżenia, tuż przed nałożeniem olejku lub kremu. Ich zapachy działają aromaterapeutycznie, relaksując, łagodząc stres lub dla odmiany - pobudzając do działania.
Powyższy produkt jest w 100% naturalny - jego zapach, kolor i konsystencja mogą się więc nieznacznie różnić w zależności od partii.
Procentowa ilość składników pochodzenia naturalnego podawana jest w przybliżeniu do 1 miejsca po przecinku i może ulegać zmianie na podstawie aktualizacji przepisów ISO.
Nasze kosmetyki przygotowywane są z naturalnych składników (niekiedy wzbogacane kosmetycznym aromatem) - u osób uczulonych na poszczególne ich składniki mogą powodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, prosimy o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z produktu i zgłoszenie nam tej reakcji na: pukpuk@ministerstwodobregomydla.pl
Aby mieć pewność, że produkty, które Państwo otrzymują są zawsze świeże, przesyłamy Państwu jedynie kosmetyki o dłuższym niż 6 miesięcy terminie przydatności do zużycia (z wyłączeniem półkul kąpielowych, którym dajemy minimum 3 miesiące). Nie dotyczy to produktów oznaczonych jako "Krótsza data".
Zdjęcia przedstawiają przykładowe aranżacje z wykorzystaniem danego produktu. Cena nie obejmuje elementów dekoratorskich i dotyczy 1 sztuki opisywanego produktu.
Czy hydrolat może służyć do demakijażu?
Jak najbardziej tak! Hydrolat, zwłaszcza jeśli spryskamy nim płatek kosmetyczny, potrafi usunąć delikatny makijaż czy np. jego resztki znalezione na twarzy po przebudzeniu. Samodzielnie nie poradzi sobie jednak z mocniejszym makijażem oczu czy ust - można natomiast połączyć go z dowolnym olejem (np. migdałowym), uzyskując skuteczniejszy płyn dwufazowy (łącząc porcję oleju z hydrolatem prosimy pamiętać, aby przygotowywać porcję "na raz" w osobnym, czystym naczynku).
Czy Wasze hydrolaty muszą być przechowywane w lodówce?
Nasze hydrolaty (jak zresztą wszystkie nasze produkty) nie muszą być przechowywane w lodówce - ważne, aby stały w miejscu zacienionym, w temperaturze pokojowej i nie były narażone na działanie promieni słonecznych. Nie da się jednak ukryć, że latem, czy też w cieplejszych regionach świata, może Państwu sprawić przyjemność spryskiwanie skóry schłodzonym hydrolatem, dla dodatkowego orzeźwienia - wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby trzymać go w lodówce :)
Czy Wasze hydrolaty zawierają konserwanty?
Wszystkie nasze hydrolaty zostały wzbogacone fermentem z rzodkwi, który pełni funkcję naturalnego konserwantu, przedłużając trwałość produktu, a jednocześnie wykazując działanie nawilżające :)
Czy można używać hydrolatów w ciąży?
Będąc w ciąży, zawsze warto skonsultować swoją aktualną pielęgnację (czy planowane zakupy kosmetyczne) z lekarzem prowadzącym. Z naszego doświadczenia jednak hydrolaty dostępne w naszej ofercie nie spotkały się dotychczas ze sprzeciwem lekarskim.
Który hydrolat najlepiej nawilży moją skórę?
Właściwości nawilżające wszystkich hydrolatów są bardzo zbliżone - na tym polu nie powinni Państwo odczuwać między nimi różnicy :) Jeśli zależy Państwu więc stricte na działaniu nawilżającym, można wybierać hydrolat według preferencji zapachowych.
Czy można kupić hydrolat w większej butelce? 50 ml zużywam bardzo szybko.
Na ten moment hydrolaty dostępne są tylko w tej jednej pojemności, natomiast pracujemy nad wprowadzeniem drugiej, większej pojemności w odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane nam licznie przez Klientów :)
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
HYDROLATY - minimalistyczna, wielofunkcyjna, naturalna pielęgnacja dla każdego
Zakochajmy się w hydrolatach!