Wołają na niego "złoto Indian", a czasem Hammamelis, ale my mówimy Oczar i to też brzmi całkiem w porządku. Ekologiczny hydrolat z oczaru wirginijskiego zaprzyjaźniona francuska destylarnia pozyskuje z liści i gałązek, co uchodzi za bardzo istotne, ponieważ w listkach jest więcej składników aktywnych. Oczar znany jest powszechnie jako skuteczne narzędzie do walki z niedoskonałościami, cerą tłustą i problemową, naczynkami oraz podrażniona skórą głowy. Wróć! Nie polecamy Państwu walczyć z problemową cerą. Cerę problemową należy poznać, zrozumieć oraz ukochać i pryskać od czasu do czasu Oczarem w dobrych intencjach, z troski i sympatii.
Hydrolat oczarowy wykazuje działanie antybakteryjne, odblokowuje pory, reguluje wydzielanie sebum i zapobiega świeceniu się skóry. Dobrze radzi sobie również z łagodzeniem nazbyt opalonej skóry, skóry podrażnionej po goleniu oraz skóry z drobnymi podrażnieniami i zaczerwienieniami. Doskonale tonizuje, wspomaga regenerację naskórka odświeża i odżywia. Bardzo wszechstronny gość, całkiem serio. A teraz najciekawsze: pachnie przyjemnie, zielono, trawiaście. Można iść w miast, no shame ;). Polecamy go szczególnie w rytuale porannej lub wieczornej pielęgnacji: oczyszczamy nim twarz oraz dekolt i na tak nawilżoną skórę nakładamy kroplę wybranego oleju (na przykład z nasion malin). Pozostawia skórę miękką i nawilżoną. Mieszając hydrolat z dowolną glinką otrzymamy fantastyczną maseczkę do twarzy. Peptydy pozyskiwane z rzodkwi przedłużają trwałość hydrolatu, wykazując jednocześnie wyjątkowe działanie nawilżające.
Hydrolat oczarowy posiada kwaśne pH (zbliżone do fizjologicznego pH skóry), mieszczące się w przedziale 3,3-6.
Oczar to prawdziwy skarb!
Do przygotowania 100 ml hydrolatu użyto aż 100 g materiału roślinnego.
Kosmetyk wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.
Ten intensywny ziołowy destylat może być stosowany do pielęgnacji każdego typu cery, ze szczególnym uwzględnieniem cery podrażnionej, naczynkowej oraz tłustej i zmagającej się z niedoskonałościami.
Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych*:
100% badanych potwierdza, że:
- hydrolat jest wydajny, łatwo się aplikuje i szybko wchłania,
- tonizuje i pielęgnuję skórę, nie wysuszając jej.
Ponad 90% badanych potwierdza, że:
- hydrolat oczarowy może być stosowany do porannego przemywania oczu i twarzy,
- wspomaga regenerację naskórka.
Dodatkowo:
- hydrolat stanowi idealną bazę pod krem lub olejek do twarzy, a także bazę do maseczek glinkowych,
- odświeża, odżywia i daje uczucie nawilżenia i ujędrnienia skóry,
- działa kojąco, łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienie skóry (występujące również po opalaniu lub depilacji),
- odblokowuje pory, reguluje wydzielanie sebum i zapobiega świeceniu się skóry,
- łagodzi swędzenie skóry, związane z jej przesuszeniem,
- stosowany jako mgiełka do włosów działa wzmacniająco i sprawia, że włosy lepiej się układają.
*Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 40 osób w wieku 19-56 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Przedstawiamy wyniki badań aparaturowych**:
- hydrolat z oczaru wirginijskiego zwiększa poziom nawilżenia skóry o 9,3% już po pierwszym użyciu, a po 4 tygodniach regularnego stosowania o 10,4%,
- wykazuje działanie antybakteryjne.
**Badania aparaturowe (pomiar nawilżenia skóry) przeprowadzone przez niezależnie laboratorium na grupie 20 osób w wieku 22-56 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Stosuj jako: tonik, odświeżającą mgiełkę do twarzy i ciała, bazę pod krem lub olejek, dodatek do maseczek glinkowych, nawilżający podkład podczas olejowania włosów, wcierkę do skóry głowy, spray ułatwiający rozczesywanie włosów
Tonik/odświeżająca mgiełka do twarzy i ciała:
Nakładaj bezpośrednio na skórę, spsikując ją przy użyciu atomizera lub dozując uprzednio hydrolat na płatek kosmetyczny. Pozostaw do wyschnięcia, lub przetrzyj skórę płatkiem kosmetycznym lub czystą, materiałową ściereczką/ręcznikiem.
Jeśli używasz mleczka, płynu micelarnego lub żelu, po ich spłukaniu skorzystaj z hydrolatu aby przywrócić skórze naturalne pH i przygotować ją na kolejne etapy pielęgnacji.
Baza pod krem lub olejek:
Oczyszczoną skórę spsikaj hydrolatem i na tak zwilżoną skórę nanieś krem lub kilka kropel ulubionego olejku, serum. Następnie delikatnie wmasuj lub wklep, aż do całkowitego wchłonięcia.
Tip:
Nakładanie olejków na zwilżoną skórę pozytywnie wpływa na ich wydajność (wystarczą dwie-trzy krople), ułatwia aplikację i zmniejsza ryzyko potencjalnego zapychania porów.
Nakładanie kremu na skórę zwilżoną hydrolatem nie tylko ułatwi jego aplikację, ale również rozrzedzi zbyt ciężkie formulacje i wzmocni efekt nawilżający produktu.
Dodatek do maseczek glinkowych:
Do przygotowanej w naczynku (ważne: naczynie nie powinno być metalowe) porcji glinki dodaj odrobinę hydrolatu, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Nałóż na skórę i pozostaw na około 10-15 minut. Pamiętaj, że maseczka z glinki nie powinna zaschnąć na skórze! Należy ją zwilżać, i tu znowu z pomocą przychodzi hydrolat ;). Zwilżanie glinki zapobiega nadmiernemu ściągnięciu i przesuszeniu naskórka.
Podkład pod olejowanie włosów:
Spryskaj suche włosy wybranym hydrolatem od nasady, po same końce. Na zwilżone włosy zaaplikuj olej lub odżywkę, zawiń w czepek i pozostaw na kilkanaście/ kilkadziesiąt minut. Następnie umyj włosy jak zawsze.
Wcierka do skóry głowy:
Przy pomocy atomizera rozpyl hydrolat na oczyszczoną skórę głowy, u nasady włosów. Wykonaj delikatny masaż opuszkami palców - masaż pozwoli lepiej rozprowadzić produkt, pobudzi mikrokrążenie skóry, wzmacniając cebulki włosów i sprawiając, że będą one rosły zdrowsze, mocniejsze i bardziej lśniące.
Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Hamamelis Virginiana Water, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate
Skład (tłumaczenie): Ekologiczny hydrolat z oczaru wirginijskiego, ferment z rzodkwi
Szklana butelka + atomizer z nasadką (PP, stal nierdzewna, kulka szklana, uszczelka PVC, rurka PE) + etykieta (PE - 30% Post-Consumer Waste recycled)
Po zużyciu zdejmij nasadkę i odkręć atomizer.
Nasadkę oraz atomizer umieść w pojemniku “Tworzywo sztuczne” lub przekaż na odrębną zbiórkę nakrętek.
Odklej etykietę i umieść ją w pojemniku na odpady zmieszane.
Butelkę umieść w koszu z napisem “Szkło”.
Czy hydrolat może służyć do demakijażu?
Jak najbardziej tak! Hydrolat, zwłaszcza jeśli spryskamy nim płatek kosmetyczny, potrafi usunąć delikatny makijaż czy np. jego resztki znalezione na twarzy po przebudzeniu. Samodzielnie nie poradzi sobie jednak z mocniejszym makijażem oczu czy ust - można natomiast połączyć go z dowolnym olejem (np. migdałowym), uzyskując skuteczniejszy płyn dwufazowy (łącząc porcję oleju z hydrolatem prosimy pamiętać, aby przygotowywać porcję "na raz" w osobnym, czystym naczynku).
Czy Wasze hydrolaty muszą być przechowywane w lodówce?
Nasze hydrolaty (jak zresztą wszystkie nasze produkty) nie muszą być przechowywane w lodówce - ważne, aby stały w miejscu zacienionym, w temperaturze pokojowej i nie były narażone na działanie promieni słonecznych. Nie da się jednak ukryć, że latem, czy też w cieplejszych regionach świata, może Państwu sprawić przyjemność spryskiwanie skóry schłodzonym hydrolatem, dla dodatkowego orzeźwienia - wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby trzymać go w lodówce :)
Czy Wasze hydrolaty zawierają konserwanty?
Wszystkie nasze hydrolaty zostały wzbogacone fermentem z rzodkwi, który pełni funkcję naturalnego konserwantu, przedłużając trwałość produktu, a jednocześnie wykazując działanie nawilżające :)
Czy można używać hydrolatów w ciąży?
Będąc w ciąży, zawsze warto skonsultować swoją aktualną pielęgnację (czy planowane zakupy kosmetyczne) z lekarzem prowadzącym. Z naszego doświadczenia jednak hydrolaty dostępne w naszej ofercie nie spotkały się dotychczas ze sprzeciwem lekarskim.
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
HYDROLATY - minimalistyczna, wielofunkcyjna, naturalna pielęgnacja dla każdego
Zakochajmy się w hydrolatach!