Ultradelikatny, mocno łagodzący hydrolat lipowy sprowadzany z niewielkiej destylarni, położonej na malowniczym południu Francji. Pachnie delikatnie, niemal niewyczuwalnie. Zmiękcza i koi podrażnioną skórę, łagodząc zmiany zapalne, wspomagając regenerację naskórka i przynosząc uczucie ulgi oraz odprężenia. Doskonale sprawdza się w łagodnej pielęgnacji cery suchej, atopowej, delikatnej i naczynkowej, a także podrażnionej, np. po opalaniu lub depilacji. Przywraca prawidłowe pH skóry, delikatnie ją oczyszcza, tonizuje i odświeża, pozostawiając uczucie nawilżenia. Doskonale sprawdza się do przemywania twarzy i oczu ze snu nawet dzieciom (powyżej lat 3 rzecz jasna ;)). Hydrolat lipowy z powodzeniem może być również stosowany jako mgiełka do włosów - zmiękcza, wygładza i nadaje im połysk. Polecany szczególnie w rytuale porannej lub wieczornej pielęgnacji: oczyszczamy hydrolatem twarz oraz dekolt i na tak zwilżoną skórę nakładamy kroplę wybranego oleju (na przykład z nasion malin). Skóra pozostaje miękka i nawilżona. Mieszając hydrolat z dowolną glinką otrzymamy fantastyczną maseczkę do twarzy. Peptydy pozyskiwane z rzodkwi przedłużają trwałość hydrolatu, wykazując jednocześnie wyjątkowe działanie nawilżające.
Hydrolat lipowy posiada kwaśne pH (zbliżone do fizjologicznego pH skóry), mieszczące się w przedziale 3,5-7.
Lipa to prawdziwy skarb!
Do przygotowania 100 ml hydrolatu użyto aż 100 g materiału roślinnego.
Kosmetyk wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.
Ten delikatny ziołowy destylat może być stosowany do pielęgnacji każdego typu cery, ze szczególnym uwzględnieniem cery suchej, wrażliwej, delikatnej, skłonnej do atopii (której mogą towarzyszyć problemy związane z egzemą i łuszczycą), a także naczynkowej i skłonnej do podrażnień.
Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych*:
100% badanych potwierdza, że:
- hydrolat lipowy jest wydajny, łatwo się aplikuje i szybko wchłania,
- odświeża, tonizuje i uspokaja skórę, dając uczucie nawilżenia bez nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry,
- może być stosowany do porannego przemywania oczu i twarzy,
- wspomaga regenerację naskórka, koi, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienie skóry (również po opalaniu i depilacji),
- łagodzi swędzenie skóry, związane z jej przesuszeniem, delikatnie pielęgnuje skórę,
- może być stosowany jako łagodząca mgiełka do skóry głowy, a stosowany do pielęgnacji włosów działa zmiękczająco i wygładzająco, pozostawiając włosy miękkie, gładkie i delikatne w dotyku.
Ponad 90% badanych potwierdza, że:
- hydrolat stanowi idealną bazę pod krem lub olejek do twarzy, a także bazę do maseczek glinkowych,
- stosowanie hydrolatu daje uczucie ulgi i odprężenia,
- sprawia, że skóra wygląda promiennie, dodaje jej blasku, relaksuje.
Dodatkowo:
- hydrolat stosowany jako mgiełka do włosów nadaje włosom połysk,
- poprawia ogólny wygląd i kondycję skóry,
- reguluje wydzielanie sebum, niweluje świecenie się skóry i wyrównuje jej koloryt,
- stosowany jako kompres, zmniejsza opuchnięcie pod oczami.
*Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 40 osób w wieku 19-64 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Przedstawiamy wyniki badań aparaturowych**:
- hydrolat lipowy zwiększa poziom nawilżenia skóry o 11% już po pierwszym użyciu, a po 4 tygodniach regularnego stosowania o 12,4%.
**Badania aparaturowe (pomiar nawilżenia skóry) przeprowadzone przez niezależnie laboratorium na grupie 20 osób w wieku 24-52 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Stosuj jako: tonik, odświeżającą mgiełkę do twarzy i ciała, bazę pod krem lub olejek, dodatek do maseczek glinkowych, nawilżający podkład podczas olejowania włosów, wcierkę do skóry głowy, spray ułatwiający rozczesywanie włosów
Tonik/odświeżająca mgiełka do twarzy i ciała:
Nakładaj bezpośrednio na skórę, spsikując ją przy użyciu atomizera lub dozując uprzednio hydrolat na płatek kosmetyczny. Pozostaw do wyschnięcia, lub przetrzyj skórę płatkiem kosmetycznym lub czystą, materiałową ściereczką/ręcznikiem.
Jeśli używasz mleczka, płynu micelarnego lub żelu, po ich spłukaniu skorzystaj z hydrolatu aby przywrócić skórze naturalne pH i przygotować ją na kolejne etapy pielęgnacji.
Baza pod krem lub olejek:
Oczyszczoną skórę spsikaj hydrolatem i na tak zwilżoną skórę nanieś krem lub kilka kropel ulubionego olejku, serum. Następnie delikatnie wmasuj lub wklep, aż do całkowitego wchłonięcia.
Tip:
Nakładanie olejków na zwilżoną skórę pozytywnie wpływa na ich wydajność (wystarczą dwie-trzy krople), ułatwia aplikację i zmniejsza ryzyko potencjalnego zapychania porów.
Nakładanie kremu na skórę zwilżoną hydrolatem nie tylko ułatwi jego aplikację, ale również rozrzedzi zbyt ciężkie formulacje i wzmocni efekt nawilżający produktu.
Dodatek do maseczek glinkowych:
Do przygotowanej w naczynku (ważne: naczynie nie powinno być metalowe) porcji glinki dodaj odrobinę hydrolatu, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Nałóż na skórę i pozostaw na około 10-15 minut. Pamiętaj, że maseczka z glinki nie powinna zaschnąć na skórze! Należy ją zwilżać, i tu znowu z pomocą przychodzi hydrolat ;). Zwilżanie glinki zapobiega nadmiernemu ściągnięciu i przesuszeniu naskórka.
Podkład pod olejowanie włosów:
Spryskaj suche włosy wybranym hydrolatem od nasady, po same końce. Na zwilżone włosy zaaplikuj olej lub odżywkę, zawiń w czepek i pozostaw na kilkanaście/ kilkadziesiąt minut. Następnie umyj włosy jak zawsze.
Wcierka do skóry głowy:
Przy pomocy atomizera rozpyl hydrolat na oczyszczoną skórę głowy, u nasady włosów. Wykonaj delikatny masaż opuszkami palców - masaż pozwoli lepiej rozprowadzić produkt, pobudzi mikrokrążenie skóry, wzmacniając cebulki włosów i sprawiając, że będą one rosły zdrowsze, mocniejsze i bardziej lśniące.
Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Tilia Platyphyllos Water, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate
Skład (tłumaczenie): Ekologiczny hydrolat z kwiatów lipy, ferment z rzodkwi
Szklana butelka + atomizer z nasadką (PP, stal nierdzewna, kulka szklana, uszczelka PVC, rurka PE) + etykieta (PE - 30% Post-Consumer Waste recycled)
Po zużyciu zdejmij nasadkę i odkręć atomizer.
Nasadkę oraz atomizer umieść w pojemniku “Tworzywo sztuczne” lub przekaż na odrębną zbiórkę nakrętek.
Odklej etykietę i umieść ją w pojemniku na odpady zmieszane.
Butelkę umieść w koszu z napisem “Szkło”.
Hydrolaty powstają podczas destylacji części lub całości roślin parą wodną. Jednym słowem to wodne wyciągi kwiatowe/ziołowe. Zatrzymują substancje aktywne roślin, z których zostały przygotowane, stanowiąc idealny, naturalny sposób na odświeżenie i nawilżenie skóry. Zalecamy ich stosowanie podczas demakijażu, oczyszczania skóry lub celem jej nawilżenia, tuż przed nałożeniem olejku lub kremu. Ich zapachy działają aromaterapeutycznie, relaksując, łagodząc stres lub dla odmiany - pobudzając do działania.
Powyższy produkt jest w 100% naturalny - jego zapach, kolor i konsystencja mogą się więc nieznacznie różnić w zależności od partii.
Procentowa ilość składników pochodzenia naturalnego podawana jest w przybliżeniu do 1 miejsca po przecinku i może ulegać zmianie na podstawie aktualizacji przepisów ISO.
Nasze kosmetyki przygotowywane są z naturalnych składników (niekiedy wzbogacane kosmetycznym aromatem) - u osób uczulonych na poszczególne ich składniki mogą powodować reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej, prosimy o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z produktu i zgłoszenie nam tej reakcji na: pukpuk@ministerstwodobregomydla.pl
Aby mieć pewność, że produkty, które Państwo otrzymują są zawsze świeże, przesyłamy Państwu jedynie kosmetyki o dłuższym niż 6 miesięcy terminie przydatności do zużycia (z wyłączeniem półkul kąpielowych, którym dajemy minimum 3 miesiące). Nie dotyczy to produktów oznaczonych jako "Krótsza data".
Zdjęcia przedstawiają przykładowe aranżacje z wykorzystaniem danego produktu. Cena nie obejmuje elementów dekoratorskich i dotyczy 1 sztuki opisywanego produktu.
Czy hydrolat może służyć do demakijażu?
Jak najbardziej tak! Hydrolat, zwłaszcza jeśli spryskamy nim płatek kosmetyczny, potrafi usunąć delikatny makijaż czy np. jego resztki znalezione na twarzy po przebudzeniu. Samodzielnie nie poradzi sobie jednak z mocniejszym makijażem oczu czy ust - można natomiast połączyć go z dowolnym olejem (np. migdałowym), uzyskując skuteczniejszy płyn dwufazowy (łącząc porcję oleju z hydrolatem prosimy pamiętać, aby przygotowywać porcję "na raz" w osobnym, czystym naczynku).
Czy Wasze hydrolaty muszą być przechowywane w lodówce?
Nasze hydrolaty (jak zresztą wszystkie nasze produkty) nie muszą być przechowywane w lodówce - ważne, aby stały w miejscu zacienionym, w temperaturze pokojowej i nie były narażone na działanie promieni słonecznych. Nie da się jednak ukryć, że latem, czy też w cieplejszych regionach świata, może Państwu sprawić przyjemność spryskiwanie skóry schłodzonym hydrolatem, dla dodatkowego orzeźwienia - wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby trzymać go w lodówce :)
Czy Wasze hydrolaty zawierają konserwanty?
Wszystkie nasze hydrolaty zostały wzbogacone fermentem z rzodkwi, który pełni funkcję naturalnego konserwantu, przedłużając trwałość produktu, a jednocześnie wykazując działanie nawilżające :)
Czy można używać hydrolatów w ciąży?
Będąc w ciąży, zawsze warto skonsultować swoją aktualną pielęgnację (czy planowane zakupy kosmetyczne) z lekarzem prowadzącym. Z naszego doświadczenia jednak hydrolaty dostępne w naszej ofercie nie spotkały się dotychczas ze sprzeciwem lekarskim.
Który hydrolat najlepiej nawilży moją skórę?
Właściwości nawilżające wszystkich hydrolatów są bardzo zbliżone - na tym polu nie powinni Państwo odczuwać między nimi różnicy :) Jeśli zależy Państwu więc stricte na działaniu nawilżającym, można wybierać hydrolat według preferencji zapachowych.
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
HYDROLATY - minimalistyczna, wielofunkcyjna, naturalna pielęgnacja dla każdego
Zakochajmy się w hydrolatach!