Naturalne i Ekologiczne Hydrolaty: Lawendowy, Różany i Mgiełki z Róży Damasceńskiej oraz wiele innych dla Twojej Skóry

Czym są hydrolaty? To inaczej wody kwiatowe lub ziołowe, pozyskiwane w procesie destylacji materiału roślinnego parą wodną. Proces ten pozwala uzyskać wonne olejki eteryczne, a "efektem ubocznym" jest woda podestylacyjna (hydrolat), która zawiera mnóstwo dobroczynnych związków roślinnych. Zamknięta w szklanej farmaceutycznej butelce mgiełka stosowana jest najczęściej w pielęgnacji twarzy, ciała i skóry głowy. W zależności od rodzaju hydrolaty mogą wykazywać działanie antybakteryjne, łagodzące, kojące, odżywcze i nawilżające. Wzbogacamy je o ferment z rzodkiewki (certyfikat Ecocert) o działaniu antybakteryjnym, który dodatkowo podnosi poziom nawilżenia skóry.

Naturalne i Ekologiczne Hydrolaty: Lawendowy, Różany i Mgiełki z Róży Damasceńskiej oraz wiele innych dla Twojej Skóry

    Naturalne, ekologiczne hydrolaty - oczyszczenie i odświeżenie skóry twarzy w jednym, prostym kroku

    W naszym sklepiku znajdziesz bogatą ofertę naturalnych, skoncentrowanych, ekologicznych hydrolatów. Sprowadzamy je z rodzinnej, francuskiej destylarni, położonej w zielonym raju, z dala od zanieczyszczeń i hałasu. Każda roślina zaopiekowana jest tam od wysiewu, poprzez zbiory i proces destylacji. Materiał roślinny poddawany destylacji parą wodną pozwala uzyskać najlepszy hydrolat - esencję tego, co w roślinach najcenniejsze.

    Destylacja parą wodną

    Destylacja parą wodną to proces, w którym para przepuszczana jest przez materiał roślinny (suszone płatki, łodygi, gałązki, listki). Para porywa lotne składniki roślinne, które następnie ulegają skropleniu i oddzieleniu na fazę wodną (hydrolat) oraz olejek eteryczny. Proces ten jest prosty - potrzebna jest jedynie woda, materiał roślinny i sprzęt. Niewykorzystywane są jakiekolwiek dodatkowe rozpuszczalniki. To niewątpliwa zaleta :)

    Nasze naturalne hydrolaty przygotowywane są w stężeniu 2:1 i 1:1. Oznacza to, że na 1 litr hydrolatu wykorzystywane jest aż 2 kg (lub 1 kg) materiału roślinnego. To z kolei oznacza, że zawarta w gotowym wyrobie ilość dobroczynnych substancji jest naprawdę wysoka.

    W naszej ofercie znajdziesz ekologiczne hydrolaty w szklanych, 100 ml farmaceutycznych butelkach z atomizerem. Są wydajne i wygodne w stosowaniu.

    Jeden hydrolat - wiele zastosowań

    Odpowiednio dobrany, dobrej jakości hydrolat z powodzeniem zastąpi kilka produktów w pielęgnacji - to idealne rozwiązanie dla osób ceniących minimalizm, prostotę, skuteczność i naturę.

    • Po demakijażu/w roli toniku: Jeśli do demakijażu lub oczyszczania skóry używasz mleczka, płynu micelarnego lub żelu, po ich spłukaniu sięgnij po hydrolat, aby przywrócić skórze jej naturalne pH. Hydrolaty posiadają pH zbliżone do pH skóry twarzy, co czyni z nich idealny produkt do tonizowania. Wykazują działanie łagodzące, zmniejszają zaczerwieniania, wydzielanie sebum. Odświeżają i zmiękczają.

    • Baza pod olejek lub krem: W celu domknięcia pielęgnacji twarzy, najczęściej sięgamy po krem, olejek lub serum. Nakładanie olejku lub kremu na zwilżoną hydrolatem skórę pozytywnie wpływa na wydajność kosmetyków, ułatwia ich aplikację oraz zmniejsza ryzyko potencjalnego zapychania porów.

    • Dodatek do maseczek DIY: Maseczki na bazie suchych glinek wymagają rozrobienia. Jeśli zamiast wody zastosujesz hydrolat, wzbogaci on maseczkę o odżywcze właściwości. Pamiętaj, że maseczka z glinki nie powinna zaschnąć na skórze - ważne jest jej regularne zwilżanie i tu ponownie z pomocą przychodzą hydrolaty. Zwilżanie glinki zapobiega nadmiernemu ściągnięciu i przesuszeniu naskórka - w zamian skóra staje się odżywiona i pełna blasku.

    • Wcierka do skóry głowy: Hydrolaty doskonale sprawdzają się również w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Wykazują działanie łagodzące w przypadku skóry suchej, podrażnionej czy z łupieżem. Regulują pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum, co czyni je doskonałym wyborem w pielęgnacji nadmiernie przetłuszczającej się skóry głowy.

    Hydrolat dobrej jakości - jak poznać?

    Sprawdź skład

    W wykazie składników produktu pod hasłem Ingredients/INCI szukaj fraz "Flower / Leaf / Stem Water, poprzedzonych łacińską nazwą rośliny, z której dany hydrolat został przygotowany, np. Rosa Damascena Flower Water.

    "Flower Water"... i?

    Czyste hydrolaty podatne są na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych, jak na przykład temperatura czy mikroorganizmy. Bez dodatku substancji konserwujących są więc mniej trwałe. Konserwanty nie są więc takie straszne ;) Nasze mgiełki wzbogacamy certyfikowanymi, przeciwbakteryjnymi peptydami z rzodkwi o szerokim spektrum działania - zabezpieczają przed drobnoustrojami i wykazują właściwości pielęgnacyjne. Nawilżają, zmiękczają i łagodzą ewentualne podrażnienia skóry.

    Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

    W naszej ocenie - na opakowanie. Butelka z ciemnego szkła dobrze chroni zawartość przed promieniami słonecznymi, a element dozujący - w naszym przypadku atomizer - w dużym stopniu ogranicza kontakt hydrolatu z zanieczyszczeniami z zewnątrz.

    Jak i kiedy stosować hydrolat?

    Naturalne hydrolaty z powodzeniem mogą być stosowane w codziennej pielęgnacji skóry twarzy - zarówno rano, wieczorem, jak i w ciągu dnia. Zastępują tonik do twarzy, sprawdzają się jako odświeżająca mgiełka do twarzy i ciała, baza pod krem lub olejek, nawilżający dodatek do maseczek DIY, podkład do olejowania włosów, spray ułatwiający rozczesywanie i wcierka do skóry głowy.

    Do twarzy - rano

    Z samego rana dodaj skórze orzeźwiającej energii i zastosuj hydrolat w zastępstwie do wody z kranu. Przy pomocy atomizera nanieś hydrolat bezpośrednio na skórę (lub płatek kosmetyczny jeśli wolisz) i zetrzyj z twarzy resztki snu, a następnie nałóż krem, serum, olejek lub przystąp do wykonywania makijażu. Bajecznie proste, prawda? :)

    Do twarzy - wieczorem

    Po demakijażu i oczyszczeniu skóry twarzy z zanieczyszczeń nagromadzonych na niej w ciągu dnia, spsikaj twarz hydrolatem, aby przywrócić jej naturalny poziom pH (doskonale zastępują tonik do twarzy). Roślinną mgiełkę możesz również wykorzystać w kolejnych etapach pielęgnacji - jako nawilżającą bazę pod olejek, serum lub krem. Mieszając hydrolat z porcją suchej glinki stworzysz remineralizującą maseczkę do twarzy lub ciała.

    Do włosów

    Rozpyl hydrolat na włosy po całej długości, aby ułatwić ich rozczesywanie. Jeśli skóra Twojej głowy bywa podrażniona, wykorzystaj hydrolat jako naturalną wcierkę i wmasuj go w skalp opuszkami palców.

    Jaki hydrolat wybrać?

    Cerom wrażliwym polecamy hydrolat lipowy i hydrolat z rumianku. Tłuste skorzystają z właściwości posiadanych przez nasze wytrawne wody ziołowe: hydrolat lawendowy, rozmarynowy czy laurowy, a także z mięty pieprzowej. Dla cery naczynkowej polecamy hydrolat z róży damasceńskiej i kocanki. Hydrolat różany sprawdzi się również w pielęgnacji cery dojrzałej - to nasz niekwestionowany bestseller :) Aby dobrać odpowiedni dla siebie hydrolat kieruj się aktualnymi potrzebami i stanem skóry. Sprawdź dokładnie jakie właściwości mają poszczególne mgiełki i wybierz dla siebie idealny kosmetyk. Naturalne wody kwiatowe i ziołowe to nasz ulubiony, nieodłączny towarzysz. To podstawa naturalnej pielęgnacji. Zapraszamy do świata destylowanego z kwiatów, listków i gałązek.

      pixel