Kosmetyki do demakijażu i codziennego oczyszczania twarzy

Delikatne i skuteczne oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu

O skórę naszej twarzy dbamy każdego dnia - wspomagamy jej regenerację, nawilżamy, odżywiamy, korzystając z kremów, olejków, serum, filtrów SPF, nakładając maseczki. Wykonujemy pełny lub delikatny makijaż, albo wręcz całkowicie z niego rezygnujemy. Niezależnie jednak od wykorzystanych kosmetyków, w ciągu dnia na skórze zbierają i mieszają się ze sobą najróżniejsze zabrudzenia - pot, sebum, kosmetyki pielęgnacyjne, makijaż i inne - aby pozwolić naszej skórze odetchnąć i wspomóc jej prawidłowe funkcjonowanie, powinniśmy zadbać także (i przede wszystkim) o jej dokładne, codzienne oczyszczanie, zarówno rano, jak i wieczorem. Kosmetyki oczyszczające usuwają nagromadzone zanieczyszczenia, w których kryją się wolne rodniki, uszkadzające komórki odpowiedzialne za m.in. produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie na niedokładnie lub nieprawidłowo oczyszczanej skórze szybciej widoczne są oznaki starzenia, skóra traci jędrność, szarzeje i staje się bardziej szorstka w dotyku. Regularne oczyszczanie pozwala więc zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry, zmniejsza ryzyko powstawania niedoskonałości, zaskórników i podrażnień, przywracając skórze zdrowy, świeży i promienny wygląd, a także przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych zawartych w maseczkach, kremach nawilżających oraz odżywczych serach stosowanych do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu.

Jak prawidłowo oczyszczać skórę twarzy?

Najlepsza metoda oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu to taka, która odpowiada aktualnym, indywidualnym potrzebom skóry :). Ważna jest jednak kolejność oraz sposób, w jaki korzystamy z wybranych kosmetyków. W pierwszym etapie wieczornego oczyszczania wykonujemy zatem demakijaż, aby pozbyć się ze skóry ciężkich i tłustych zanieczyszczeń, takich jak pot, sebum, pozostałości kremów, SPF i makijażu - w tym celu sięgnąć możemy po łagodny olejek myjący - delikatny masaż twarzy z wykorzystaniem olejów rozpuści to, co zbędne, chroniąc to, co ważne dla skóry. W OCM (Oil Cleansing Method) korzystać możemy z olejów jednoskładnikowych (np. oleju ze słodkich migdałów - tutaj sprawdzisz ofertę naszych olejów) lub specjalnie skomponowanej w tym celu mieszanki.

Delikatne i skuteczne oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu

W ofercie Ministerstwa znajdziecie Państwo dedykowany do demakijażu i mycia twarzy olejek hydrofilowy Róża-Malina, bazujący na naturalnych, odżywczych olejach roślinnych (m.in. oleju ryżowym, nierafinowanym oleju z owoców dzikiej róży i nasion malin), z dodatkiem drogocennej witaminy E i delikatnych emulgatorów. Dla kogo przeznaczone jest oczyszczanie skóry olejami? Dla każdego! Niezależnie od rodzaju skóry możecie Państwo skorzystać z olejowego mycia twarzy - warto jednak przyjrzeć się składowi i działaniu wybranego do tego celu olejku i dobrać go do aktualnych potrzeb skóry. Metoda OCM sprawdza się przede wszystkim przy pielęgnacji cer suchych, odwodnionych i wrażliwych, ponieważ nie narusza warstwy ochronnej skóry, która niekorzystnie reagować może na bardziej agresywne środki myjące (jak np. żele). Cery tłuste i mieszane również skorzystają z olejowego mycia twarzy - częste stosowanie produktów mocno oczyszczających może naruszać naturalną barierę ochronną skóry i w efekcie prowadzić do nadprodukcji sebum - skóra zaczyna się bronić przed takimi zabiegami. Jeśli po zastosowaniu olejku myjącego odczuwać będziecie Państwo dyskomfort, można domyć jego pozostałości łagodną pianką :). Usuwając makijaż ważnym jest, aby nie pocierać skóry, ponieważ może to prowadzić do występowania podrażnień. Wybrany produkt oczyszczający (mleczko, olejek) należy nałożyć na płatek kosmetyczny lub czystą, materiałową ściereczkę, a następnie przyłożyć np. do powieki i odczekać chwilę, aby zawarte w produkcie składniki rozpuściły makijaż, a następnie delikatnym ruchem ściągnąć płatek/ściereczkę ze skóry. Korzystając z olejku do demakijażu możemy aplikować go również bezpośrednio na czyste (!) dłonie i delikatnie, opuszkami palców masować skórę twarzy oraz powieki, w celu rozpuszczenia nagromadzonych zanieczyszczeń. Hydrofilowy olejek Róża-Malina jest bardzo wygodny w użyciu - dzięki zawartości delikatnych i jednocześnie skutecznych emulgatorów posiada zdolność do łączenia się z wodą, zamieniając się w mleczną emulsję, ułatwiającą późniejsze całkowite spłukanie olejku ze skóry wraz z zebranymi zabrudzeniami. Po użyciu olejku do demakijażu Róża-Malina skóra pozostaje miękka, gładka w dotyku, a przede wszystkim czysta, odświeżona i przygotowana do kolejnych etapów pielęgnacji.

Delikatne i skuteczne oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu

Delikatna pianka do mycia twarzy - Morela

Zdarza się jednak, że sam olejek myjący nie wystarcza (co zależy m.in. od rodzaju skóry, a także ilości i rodzaju nagromadzonych na skórze zanieczyszczeń), lub czujemy potrzebę domycia skóry z pozostałości olejku. W tym celu skorzystać należy z kosmetyku na bazie wody - pianki do mycia twarzy lub delikatnego żelu. Dostępna w Ministerstwie Morela to naturalna, delikatna i przyjemnie pachnąca pianka przeznaczona do codziennego oczyszczania skóry twarzy, szyi i dekoltu, idealna do stosowania rano i wieczorem, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn oraz nastolatków. Bogata w owocowe ekstrakty (m.in. z moreli, cytryny, pomarańczy), odżywcze fruktooligosacharydy oraz łagodne środki myjące przyjemnie i skutecznie oczyszcza, pozostawiając skórę odświeżoną, bez nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i przesuszenia. Korzystając z pianki w drugim etapie oczyszczania domywamy to, co (ewentualnie) pozostało na skórze po etapie pierwszym i (szczególnie przy cerach ze skłonnością do zapychania) minimalizujemy ryzyko zapychania porów. Po dokładnym oczyszczeniu skóry pamiętajmy o przywróceniu jej odpowiedniego pH - w tym celu korzystajcie Państwo z łagodnych toników lub hydrolatów, dobranych do aktualnych potrzeb skóry. Więcej o ekologicznych hydrolatach dostępnych w ofercie Ministerstwa Dobrego Mydła przeczytacie Państwo tutaj: Klik!. Skórę twarzy, szyi i dekoltu oczyszczać należy rano i wieczorem - rano zmywamy z niej pozostałości zastosowanych na noc produktów pielęgnacyjnych, nadmiar sebum i potu, a wieczorem usuwamy nagromadzone w ciągu całego dnia zanieczyszczenia oraz makijaż, SPF i inne. Oczyszczanie twarzy z użyciem olejku w 1. i pianki w 2. etapie może być z powodzeniem stosowane w porannej i wieczornej pielęgnacji. O ile (zależnie od indywidualnych potrzeb skóry i stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych) rano możemy pokusić się o zastosowanie jednego, wybranego etapu (np. pianki), to wieczorem, kiedy po całym dniu nasza skóra jest bardziej obciążona, dwuetapowe oczyszczanie będzie dla niej zbawieniem, niezależnie od tego, czy jest sucha, tłusta czy mieszana :).

Delikatne i skuteczne oczyszczanie skóry twarzy, szyi i dekoltu

Regularny peeling skóry twarzy

Peelingi to jeden z ważniejszych etapów oczyszczania skóry twarzy - dogłębnie oczyszczają pory i złuszczają martwy naskórek, pozostawiając skórę odświeżoną, miękką i gładką w dotyku. Zwiększają także stopień przyswajania składników aktywnych zawartych w kremach/olejkach/serach i maseczkach. Regularne stosowanie peelingów do twarzy wspiera i przyspiesza proces naturalnej odnowy naskórka, zmniejsza ryzyko powstawania niedoskonałości oraz spowalnia procesy starzenia skóry, pozwalając cieszyć się zdrowo wyglądającą, promienną skórą. W przeciwieństwie do hydrolatów, pianek czy olejków myjących nie są to jednak produkty przeznaczone do codziennego stosowania - ich użycie należy ograniczyć do 1-2 razy w tygodniu. Dlaczego? Ponieważ są to produkty dogłębnie oczyszczające i złuszczające. Zbyt częste złuszczanie naskórka może dać efekt odwrotny do oczekiwanego - skóra zaczyna się bronić, może stać się bardziej reaktywna i skłonna do podrażnień, a także produkować nadmierną ilość sebum. Ziarniste peelingi (jak w przypadku Chałwy dostępnej w ofercie Ministerstwa) aplikować należy czystymi palcami na oczyszczoną, zwilżoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, a następnie kolistymi ruchami wykonać delikatny masaż (z pominięciem okolic oczu) i dokładnie spłukać. Siła i intensywność peelingu zależna jest od Państwa indywidualnych preferencji i nacisku dłoni - wykonać więc możecie Państwo bardzo delikatny lub mocniejszy zabieg. Po spłukaniu peelingu można przystąpić do kolejnych etapów pielęgnacji - jeśli istnieje potrzeba, skórę po peelingowaniu można stonizować, spsikując ją ulubionym hydrolatem, a następnie nałożyć ulubiony, nawilżający krem lub odżywcze serum do twarzy/olejek.

Rozwiń

Zwiń

Kosmetyki do demakijażu i codziennego oczyszczania twarzy

      pixel