Wśród klientów słyniemy z dwóch rzeczy: z doskonałych kosmetyków i przydługich, mało śmiesznych opowieści o nich ;). To klasyczne połączenie chciałyśmy Państwu zaserwować również w przypadku Chałwy, ale później odebrałyśmy wyniki badań tego kosmetyku i... nie mamy już nic do dodania.
Pięknie pachnie i jest przyjemnym, relaksującym rytuałem - według 100% badanych.
Delikatnie oczyszcza, zostawia skórę miękką i jedwabiście gładką - według 100% badanych. Daje uczucie odżywionej skóry - według 100% badanych.
"Wybrałabym produkt ponownie" - według 100% badanych.
I cóż tu dodawać?
No, może tyle, że Chałwa (a właściwie sezamowa peelingo-maska do mycia i odżywiania skóry twarzy i rąk) delikatnie rozgrzewa i poprzez swoją opatentowaną (serio, no jokes!) peelingująco-oczyszczającą formułę otwiera pory dokładnie i łagodnie, usuwając zanieczyszczenia oraz resztki makijażu. I natychmiast wygładza. I nie przesusza.
Zostawia ochronny film na skórze, a po godzinach ratuje suche i szorstkie dłonie!
Testy aparaturowe potwierdzają, że peeling Chałwa uzupełnia poziom lipidów w naskórku, chroni skórę przed nadmierną utratą wody i wspomaga procesy jej regeneracji. Do tego utrzymuje równowagę hydrolipidową i wspiera barierę ochronną skóry, wzmacniając jej naturalne funkcje ochronne.
Polecamy Chałwę zupełnie na poważnie. To nasz prywatny kandydat na Nobla.
Kosmetyk wegański.
Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych* Chałwy:
100% badanych potwierdza, że:
- pasta chałwowa delikatnie oczyszcza i daje uczucie odżywionej skóry,
- pozostawia skórę miękką i jedwabiście gładką.
Ponad 90% badanych potwierdza, że:
- peeling Chałwa jest łagodny dla skóry i nie powoduje jej przesuszenia,
- ma zastosowanie jako myjąca pasto-maseczka,
- złuszcza, a po użyciu nie pozostawia efektu ściągnięcia skóry,
- doskonale oczyszcza twarz z resztek podkładu i pudrów,
- dzięki peelingująco-rozgrzewającej formule otwiera pory,
- dzięki regularnemu złuszczaniu naskórka, zapobiega zatykaniu porów i powstawaniu niedoskonałości,
- przygotowuje skórę do przyjęcia kremu lub serum,
- sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej i mieszanej.
Dodatkowo:
- pozostawia delikatny, ochronny film na skórze,
- sprawdza się jako produkt do peelingu suchych i szorstkich dłoni.
100% badanych osób przyznaje, że kupiłoby produkt ponownie.
* Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 30 osób w wieku 18-45 lat, o skórze mieszanej i suchej. Czas badania - 3 tygodnie.
Wyniki badań aparaturowych**:
- redukcja TEWL po 1 godzinie od aplikacji o 8 % oraz redukcja TEWL średnio o 16 % po 3 tygodniach stosowania produktu,
- pasta chałwowa uzupełnia poziom lipidów w naskórku,
- chroni skórę przed nadmierną utratą wody/ogranicza transepidermalną utratę wody,
- utrzymuje równowagę hydrolipidową skóry,
- wzmacnia barierę naskórkową/ochronną skóry.
**Badania aparaturowe przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 10 osób w wieku 19-50 lat, odpowiednio po 1 godzinie oraz po 3 tygodniach regularnej aplikacji. Czas badania - 3 tygodnie.
Niewielką ilość pasty wyciśnij na zwilżone dłonie i rozetrzyj w palcach, a następnie nałóż na zwilżoną twarz i rozprowadź kolistymi ruchami, pomijając okolice oczu. Reguluj moc tarcia naciskiem swoich dłoni - dzięki temu możesz wykonać delikatniejszy lub mocniejszy peeling.
W przypadku cery tłustej po zmyciu możesz dodatkowo użyć płynu micelarnego/hydrolatu, a następnie nałożyć swój ulubiony krem lub olejek.
W przypadku cery suchej krem/olejek aplikuj bezpośrednio na opłukaną z pasty twarz.
Dla dogłębnego oczyszczenia skóry nałóż większą ilość pasty na zwilżoną skórę twarzy, odczekaj chwilę (możesz poczuć lekki efekt rozgrzewający, wspomagający otwarcie i oczyszczenie porów), a następnie zmyj kolistymi ruchami przy użyciu letniej wody.
Jeśli lubisz, stosuj również do skóry rąk, stóp i ciała. Używaj pasty do pielęgnacji skóry twarzy, rąk i ciała nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu, ponieważ peeling Chałwa to produkt dogłębnie oczyszczający i peelingujący.
Unikaj kontaktu z oczami. Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
W związku z dynamicznie zmieniającym się prawem kosmetycznym, które zobowiązuje producentów do aktualizowania składów kosmetyków (np. wydłużanie listy alergenów), składy INCI naszych kosmetyków mogą ulegać nieznacznym zmianom. Wynikają one z korekty przepisów i nie wpływają na jakość produktów. Serdecznie prosimy Państwa o wyrozumiałość i przesyłanie ewentualnych pytań na adres hello@ministerstwo.pl
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Glycerin, Propanediol, Avena Sativa Kernel Flour, Aqua, Sesamum Indicum Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Shell Powder, Inulin, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Olivate, Juglans Regia Seed, Sorbitan Olivate, Soybean Glycerides, Squalane*, Parfum, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables, Benzyl Alcohol**, Coco-Glucoside, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Allantoin, Lysine, Dehydroacetic Acid, Sodium Chloride, Ascorbyl Palmitate, Coumarin**, Benzyl Salicylate**
Składniki (tłumaczenie): gliceryna roślinna, propanediol roślinny, mąka owsiana, woda, olej z nasion sezamu, drobno mielone łupiny słodkich migdałów, inulina, uwodorniona lecytyna, oliwinian cetylostearylu, nasiona orzecha włoskiego, oliwinian sorbitolu, glicerydy sojowe, skwalan z trzciny cukrowej*, aromat, witamina E (tokoferol), niezmydlalne frakcje masła shea, alkohol benzylowy**, poliglukozyd kwasów oleju kokosowego, olej ze słodkich migdałów, alantoina, lizyna, kwas dehydrooctowy, chlorek sodu, stabilna forma witaminy C, kumaryna**, salicylan benzylu**
* nierafinowane
** alergeny
inulina - wygładza i poprawia wygląd skóry. Surowiec biodegradowalny, pozyskiwany z korzenia cykorii.
alantoina - wspomaga regenerację naskórka, łagodzi ewentualne zaczerwienienia, nawilża, zmiękcza i wygładza naskórek.
glicerydy sojowe, niezmydlalne frakcje masła shea - zmiękczają, wygładzają i odżywiają naskórek, poprawiając jego funkcje barierowe i zmniejszając TEWL - przeznaskórkową utratę wody. Uznawane za wegańską alternatywę dla lanoliny.
mąka owsiana - delikatne ścierniwo, bardzo łagodnie usuwające martwy naskórek. Posiada właściwości rozświetlające i matujące skórę.
Czy Chałwa jest produktem do mycia twarzy?
Chałwa jest pastą oczyszczająco-peelingującą - choć usunie delikatny makijaż, nadmiar sebum czy zanieczyszczenia i pomoże oczyścić pory, nie należy jej traktować jako produktu do codziennego mycia twarzy. Stosujemy ją jako produkt do dogłębniejszego oczyszczenia cery 1-2 razy w tygodniu :).
Czy produkt jest pastą myjącą czy peelingiem?
Jedno i drugie! Jest to produkt w typie 3w1, więc sprawdzi się doskonale w roli kosmetyku delikatnie złuszczającego, jak i również w roli pasty zmywającej resztki sebum czy makijażu (z pominięciem okolic oczu). Pozostawiona na twarzy na 5-10 minut posłuży nam również jako odżywcza maseczka. Z uwagi na peelingujące działanie nie jest to produkt do codziennego stosowania - 1-2 razy w tygodniu będzie w sam raz :).
Czy zawiera drobinki?
Tak, Chałwa zawiera drobno mielone łupiny słodkich migdałów oraz nasiona orzecha włoskiego. Są to drobiny kosmetyczne o małej, lecz zróżnicowanej średnicy, które zostały przygotowane tak, aby idealnie pasować do produktów z kategorii "facecare". Ich proporcja dobrana przez nas metodą wielokrotnych prób i błędów sprawia, że oczyszczają buzię stanowczo, ale bardzo delikatnie. Moc tarcia peelingu zależy od nacisku naszych dłoni - warto masować z wyczuciem, tak jak każdy lubi najbardziej :).
Jak często stosować ją do mycia twarzy? Czy można ją używać codziennie?
Z uwagi na zawarte w Chałwie drobinki i jej peelingujące właściwości, odradzamy jej codzienne stosowanie. Peeling wykonany 1-2 razy w tygodniu będzie idealny :).
Czy nadaje się do każdego typu cery?
Jak najbardziej - stosowanie Chałwy może przynieść korzyści każdemu typowi cery :). W przypadku cer mieszanych i tłustych polecamy przede wszystkim korzystanie z pasty w roli peelingu dogłębnie oczyszczającego pory - z zachowaniem ostrożności w przypadku wyprysków, najlepiej omijając problematyczne partie skóry. Po zastosowaniu można przemyć skórę pianką lub przetrzeć płynem micelarnym, a następnie hydrolatem w celu usunięcia delikatnego filmu, jaki Chałwa pozostawia. Cery suche, wrażliwe czy naczynkowe mogą natomiast preferować stosowanie Chałwy jako kilkuminutowej maseczki zmiękczająco-wygłądzającej lub też wykonywać nią delikatniejszy masaż, zmniejszając nacisk dłońmi. Po zmyciu pasty wodą nie myjemy twarzy, pozwalając delikatnej, chałwowej warstwie ochronnej pozostać na buzi. Zalecamy natomiast całkowitą rezygnację z produktu w przypadku osób zmagających się z chorobami skóry, aktywnym trądzikiem, a także, przede wszystkim, uczulonych na którykolwiek ze składników kosmetyku. W naszym sklepie znajdą Państwo już próbkę Chałwy - głęboko wierzymy, że pomoże ona Państwu zadecydować o zakupie pełnowymiarowego produktu.
Czy nadaje się do twarzy wrażliwej, naczyniowej do stosowania codziennego?
Mili Państwo, z uwagi na fakt, że Chałwa jest produktem peelingującym, rekomendujemy stosowanie jej nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu :). Posiadaczom cer wrażliwych oraz naczynkowych zalecamy stosowanie pasty i masowanie nią twarzy z bardzo delikatnym naciskiem dłoni.
Czy konieczne jest użycie toniku czy hydrolatu po jej zastosowaniu?
Nie jest to konieczne - zależy wyłącznie od potrzeb Państwa skóry oraz indywidualnych preferencji. Po zmyciu Chałwa pozostawia na skórze delikatny, ochronny film - w przypadku cer mieszanych i tłustych istnieje szansa, że będą Państwo czuli potrzebę starcia go wacikiem nasączonym płynem micelarnym. W takim przypadku pamiętajmy, że płyn micelarny również należy zmyć z buzi, przepłukując ją letnią wodą lub obficie spryskując hydrolatem. Można również pokusić się o całkowite zmycie chałwowego filmu za pomocą pianki lub żelu, a następnie nałożenia dalszej pielęgnacji. Cera sucha, spragniona, z przyjemnością przyjmie delikatną warstewkę ochronną pozostawianą przez Chałwę - jednej wystarczy ona za całą pielęgnację, inna będzie potrzebowała nałożenia dodatkowego kremu lub olejku.
Czy można ją stosować też jako maskę?
Jak najbardziej - Chałwę możemy wmasować w wilgotną skórę twarzy, dłoni czy stóp w roli oczyszczająco-złuszczającego peelingu, lub też nałożyć warstwę produktu na suchą skórę (jako maseczkę zmiękczająco-wygładzającą) i zmyć dopiero po upływie ok. 5-10 minut :).
Czy można używać jej jako peeling na dłonie?
Oczywiście! Świetnie sprawdzi się również jako peeling do stóp. Chałwę nakładamy na suchą lub lekko wilgotną skórę dłoni/stóp, dokładnie wmasowujemy z każdej strony i spłukujemy obficie ciepłą wodą :). Stosując kosmetyk w wannie, prosimy uważać przy wychodzeniu - może być ślisko!
Czy jest produktem tłustym?
Tak, Chałwa jest po brzegi wypakowana dobroczynnymi olejami - m.in. olejem z nasion sezamu (przyjemnie rozgrzewającym w trakcie stosowania!), olejem ze słodkich migdałów czy masłem shea, więc jest produktem tłustym. Dodatek delikatnego emulgatora sprawia jednak, że w kontakcie z wodą błyskawicznie zmienia się w lekkie, łatwo zmywalne mleczko. Po wykonaniu peelingu na skórze pozostaje delikatny, ochronny film - w zależności od potrzeb cery i własnych upodobań można go zmyć (po czym stonizować skórę i nałożyć kolejne etapy pielęgnacji) lub zostawić, ewentualnie zostawić a dodatkowo zaaplikować jedynie ulubiony krem/olejek.
Czy posiada mocny zapach?
Tak, zapach jest intensywnie słodki, pachnie jak waniliowa chałwa, karmelowy popcorn, słodycze z dzieciństwa i milion innych, przyjemnych wspomnień :).
Czy może przesuszyć skórę?
Ze względu na wysoką zawartość olejów i maseł w składzie pasty, po zmyciu pozostawia ona na skórze delikatny, ochronny film. Testy aparaturowe wykazały, że stosowanie Chałwy uzupełnia poziom lipidów w naskórku, utrzymując równowagę hydrolipidową i tym samym chroniąc skórę przed nadmierną utratą wody :) Nie powinna więc zadziałać przesuszająco.
Czy jest produktem również dla mężczyzn?
Oczywiście, Szanowni Panowie - nie widzimy żadnych przeciwskazań. Chałwa świetnie złuszczy stary naskórek, odblokuje pory, dobrze oczyści twarz. Nasi mężowie/ chłopcy i bracia stale nam ją podbierają ;).
Czy może jej używać moja 13 letnia córka?
Jak najbardziej tak :). Nastoletnia cera może mieć niestety tendencję do niedoskonałości - wówczas uważamy, żeby nie potraktować Chałwą wyprysków i omijamy problematyczne partie twarzy, aby niepotrzebnie nie podrażniać i nie rozprzestrzeniać bakterii.
Czy zmywa makijaż?
Jako pasta oczyszczająca, Chałwa bez problemu radzi sobie z usunięciem z powierzchni skóry wszelkich zanieczyszczeń, także w postaci pozostałości makijażu. 90% badanych potwierdza, że pasta doskonale oczyszcza twarz z resztek podkładu i pudrów :). Nie zalecamy natomiast używania Chałwy w okolicach oczu - jest ona peelingiem i może podrażnić te delikatne okolice. Absolutnie nie należy też traktować jej jako produktu do codziennego demakijażu, który powinien być wykonywany produktem bez dodatku ścierniwa.
Czy nadaje się do transportu samolotem?
Choć formule Chałwy daleko do postaci płynu, pełnowymiarowe opakowanie mieści 120 ml produktu - zgodnie z przepisami nie kwalifikuje się więc do bagażu podręcznego. Mając powyżej 100 mililitrów, może jedynie podróżować w bagażu rejestrowanym :(. Dobrym pomysłem jest wówczas zabranie ze sobą próbki produktu :).
Jak przechowywać pastę?
Rekomendujemy przechowywanie Chałwy w miejscu suchym, chłodnym i zacienionym. Wybór pomieszczenia oraz dokładnego miejsca pozostawiamy Państwu :). Najważniejsze, aby tubka nie była narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych oraz podgrzewanie (np. okolice kaloryfera zimą) - nie musi natomiast być przechowywana w lodówce.
Na jak długo wystarczy mi opakowanie pasty?
Chałwa jest produktem bardzo wydajnym, do zastosowania na całą twarz potrzebujemy niewielkiej ilości (objętość około wielkości orzecha laskowego). Jest to produkt peelingujący, którego nie stosujemy codziennie, a 1-2 razy w tygodniu :). W zależności od częstotliwości oraz tego, czy Chałwę zużyjemy tylko do buzi, czy również na dłonie/stopy, tubka powinna wystarczyć na kilkanaście lub więcej użyć.
Czy pasta chałwowa nawilży skórę?
Ze względu na wysoką zawartość olejów i maseł w składzie pasty, po zmyciu pozostawia ona na skórze delikatny, ochronny film. Testy aparaturowe wykazały, że stosowanie Chałwy uzupełnia poziom lipidów w naskórku, utrzymując równowagę hydrolipidową i tym samym chroniąc skórę przed nadmierną utratą wody - co, mówiąc prościej, będzie przekładać się na poprawę nawilżenia skóry :).
Jakie właściwości poza myjącymi posiada?
Badania niezależnego laboratorium pokazują, że Chałwa delikatnie oczyszcza skórę, nie powodując jej przesuszenia ani ściągnięcia - daje natomiast uczucie odżywionej skóry, zmiękcza ją i wygładza. Dzięki rozgrzewająco-peelingującej formule otwiera i oczyszcza pory, złuszcza martwy naskórek i skutecznie domywa cerę z resztek makijażu. Piękny zapach powoduje, że stosowaniu Chałwy można również przypisać właściwości relaksujące ;).
Czy konieczne jest nakładanie kremu, olejku po zmyciu pasty?
Po zmyciu Chałwa pozostawia na skórze delikatny, ochronny film - w zależności od Państwa potrzeb i preferencji, można następnie nałożyć ulubiony krem lub olejek, ale można również z niego zrezygnować :). W przypadku cer mieszanych i tłustych istnieje również szansa, że będą Państwo czuli potrzebę starcia nadmiaru tegoż filmu wacikiem nasączonym płynem micelarnym (który zawsze zmywamy z twarzy wodą lub hydrolatem!) czy tonikiem, lub wręcz całkowitego zmycia z pomocą pianki, lub żelu. Wówczas, na zakończenie, zdecydowanie należy nałożyć dalsze kroki ulubionej pielęgnacji, uzupełniając tym samym lipidy, które zostały przez nas usunięte :).
Czy pasta będzie oczyszczać twarz z głębokich zaskórników? Pozdrawiam, Joanna.
Pani Joanno,
Chałwa delikatnie rozgrzewa skórę twarzy i złuszcza martwy naskórek, powodując tym samym, że mamy do zaskórników lepszy dostęp, ale w przypadku zmian usadowionych głęboko prawdopodobnie skuteczna będzie pomoc specjalisty - kosmetologa. Nie możemy obiecać, że peeling mechaniczny poradzi sobie z zaskórnikami położonymi głębiej.
Pozdrawiamy ciepło
MDM
Czy peeling nadaje się jako peeling do ust? Czym się różnią te dwa produkty? Widzę że pojawił się miodowy peeling do ust.
Pani Sylwio, teoretycznie Chałwa też nada się do peelingu ust. Drobiny orzechów nie są jednak tak przyjemne w aplikacji na usta. Nie rozpuszczają się więc znajdujemy je w ustach (zawsze podczas masażu coś wciśnie się między wargi:(( i utykają pomiędzy zębami. Nie lubimy tego efektu, superdrobny cukier, który lekko ropuszcza się podczas masażu dużo lepiej złuszcza i można go końcowo właściwie zlizać:) Stąd do ust polecamy Miód, ewentualnie delikatne próby na Chałwie.
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.