Brak
Jutowa rękawica do masażu przygotowywana jest ze starannie wyselekcjonowanych włókien, wybranych z uwagi na ich wytrzymałość, odpowiednią szorstkość i szybkość schnięcia, a każdy egzemplarz jest unikatowy i nieco różni się od pozostałych. Wykonana optymalnym splotem, lekko rozciągliwa, dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni, złuszczając martwy naskórek, pobudzając krążenie i przygotowując ciało na przyjęcie odżywczych olejów i maseł. Ostrzejsza na sucho, łagodniejsza na mokro pod prysznicem lub w wannie, pozwala na indywidualną kontrolę mocy masażu. W połączeniu z ulubionym mydłem (ja wkładam kostkę do środka rękawicy, a Urszula zmydla ją, pocierając o wierzch łapki ;)), stanowi idealny zestaw kąpielowy, zestaw prezentowy, zestaw "podróżny". Chcąc dopełnić całość miłym woreczkiem oraz instrukcją, która poprowadzi Państwa krok po kroku przez świat masowania, po raz kolejny zaprosiłyśmy do współpracy niezawodną Monikę Smetaniuk (@bazgramsobie), której tygrysy zawładnęły naszymi i Państwa sercami już dawno. W zestawie znajdą Państwo wszystko, co trzeba, aby więcej wiedzieć i beztrosko ze swoją łapką podróżować. Zapraszamy do pocierania, gładzenia i szurania siebie lub innych w różnych porach i okolicznościach. Przyjemności!
Historia - dla ciekawskich
Najczęściej bywa tak, że pomysły i koncepcje należy uprawiać jak ogródek - metodycznie i konsekwentnie. Zdarza się jednak, że wystarczy mieć coś w sercu, a sprawy z niewiadomych przyczyn zaczynają się dziać. I tak pewnego słonecznego dnia do naszego szczecińskiego sklepiku kurier przyniósł małą przesyłkę. W niepozornym kartoniku znajdowały się ręcznie udziergane rękawice do masażu - mniejsze i większe, wykonane z pięknych, naturalnych włókien. Nadawcą tej niespodzianki była Ewa Szczurek, która, jak nam napisała, od zawsze kochała rękodzieło, ale czas na realizację tej pasji znalazła dopiero podczas pandemii. Ciepła i rzeczowa, szybko przedstawiła nam plan na współpracę, a my wiedziałyśmy już wtedy, że to perfect match i musimy tylko nieco lepiej się poznać, aby powołać do życia nowy, wegański projekt :). Po kilku miesiącach prób i testów, powstała naturalna, wykonana ręcznie na drutach i szydełku rękawica jutowo-konopna, przeznaczona do masażu ciała na sucho i mokro.
Należy wyprać przed pierwszym użyciem, ręcznie, w letniej wodzie (można dodać kilka kropel olejku z drzewa herbacianego).
Pranie można powtarzać 1-2 razy w tygodniu, aby zachować na dłużej czystość i świeżość materiału.
Po masażu ciała podczas kąpieli z mydłem/żelem pod prysznic przepłucz rękawicę, wykręć i powieś w przewiewnym miejscu, blisko źródła ciepła, aby dobrze wyschła.
Po 3 miesiącach regularnego używania wymień rękawicę na nowy egzemplarz, a stary wyrzuć do przydomowego kompostownika lub bioodpadów - nasze rękawice są biodegradowalne!
Jak masować?
Po swojemu! Na sucho w łazience lub sypialni, na stojąco i na leżąco, łagodnie lub mocniej :). Na mokro w kąpieli lub pod prysznicem. Próbujemy i szukamy własnego rytmu. Masaż może być delikatny lub dynamiczny, w rytm energetycznej muzyki lub relaksujący, tuż przed snem. Wykonujemy okrężne lub długie i pociągłe ruchy, zawsze w kierunku serca. W razie wystąpienia jakiejkolwiek niepożądanej reakcji skórnej należy zaprzestać stosowania rękawicy i skonsultować się z lekarzem.
Jak masować kogoś?
Z uśmiechem! I dostosowując nacisk tak, aby nie był zbyt lekki (wtedy łaskocze!), ani zbyt mocny - ruchami w kierunku serca.
Kiedy nie masować/nie korzystać w kąpieli?
Nie wykonujemy masażu w miejscach, gdzie znajdują się rany, skaleczenia, świeże blizny, trądzik czy inne zmiany skórne. Omijamy pieprzyki i znamiona. W razie wątpliwości konsultujemy masowanie z lekarzem dermatologiem.
Kiedy masować/szorować się w kąpieli?
Zawsze, kiedy chcemy uzyskać efekt odprężenia, delikatnego peelingu, pobudzenia krążenia i poprawienia elastyczności skóry, przygotować naskórek do przyjęcia kremu lub olejku, a nawet rozgrzać się nieco. Masaże rękawicą na sucho sprawdzają się w pielęgnacji skóry z cellulitem, ciążowych brzuszków (masujemy delikatnie, kolistymi ruchami!) oraz w przypadku osób zestresowanych i pragnących poprawić integrację sensoryczną.
Skóra naczynkowa nie jest bezpośrednim przeciwskazaniem do masowania, należy jednak wykonywać zabieg delikatnie i z wyczuciem, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem prowadzącym.
Jak często masować?
W zależności od indywidualnych cech skóry masować możemy się codziennie, kilka razy w tygodniu lub okazjonalnie. Należy zwrócić uwagę na stan skóry, czy nie jest ona złuszczona zbyt mocno, nie czerwieni się i nie jest podrażniona. W razie wystąpienia takich objawów należy przerwać masowanie i skonsultować się z lekarzem.
Uwaga! W przypadku regularnych masaży rękawicą należy rozważyć dodatkowe stosowanie peelingów kosmetycznych (mechanicznych i chemicznych) lub stosować je wymiennie z masażem, aby nadmiernie nie złuszczyć naskórka.
Jak długo powinien trwać masaż?
Wystarczy masować (na sucho) lub myć się kilka minut pod prysznicem, aby skorzystać z dobroczynnego działania masażu.
Czy mogę masować twarz i dekolt?
Nie polecamy masowania twarzy. Rękawica ma dość gruby splot, a konopne i jutowe włókna mogą być za ostre do masowania twarzy. Jeśli zdecydują się Państwo masować dekolt, należy robić to delikatnie i z dużym wyczuciem.
Czy można masować dzieci?
Nie polecamy rękawicy do masowania dzieci (na sucho). Szczotka z włosiem końskim sprawdzi się w tym przypadku dużo lepiej.
Zmoczona rękawica w roli myjki będzie natomiast odpowiednia dla dzieci powyżej lat 3.
1 x jutowo-konopna rękawica do masażu ciała na sucho lub mokro
1 x bawełniany woreczek do przechowywania rękawicy
1 x instrukcja masażu
Rękawica jest ekologiczna i w pełni biodegradowalna - w związku z tym po zużyciu wystarczy umieścić ją w domowym kompostowniku lub wyrzucić do bioodpadów.
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.