Nasze ceramiczne kamienie gua sha produkowane są w Polsce, w rodzinnej pracowni ceramicznej, z wysokiej jakości surowców, szkliwione ręcznie i, w przypadku różowych kamieni, dekorowane uroczymi ciapkami w kontrastowym kolorze. Wymodelowane są tak, aby można było nimi masować nie tylko do twarz, ale też szyję i barki. Ceramiczne płytki są przyjemnie chłodne w dotyku, ale też bez trudu rozgrzewają się w dłoniach lub pod strumieniem ciepłej wody, co może poprawić komfort masażu.
Codzienny, nawet krótki masaż gua sha to doskonałe uzupełnienie naturalnej pielęgnacji twarzy, a efekty masażu często są zauważalne już po kilku dniach. Masaż kamieniem wykonywać należy na oczyszczonej skórze, po nałożeniu serum lub olejku do pielęgnacji (dzięki czemu płytka łatwiej przesuwa się po skórze) lub bez nich, zależnie od wybranego rodzaju masażu. Po zakończeniu masażu kamień można umyć ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Nasze płytki posiadają praktyczną dziurkę, dzięki czemu możemy zawiesić kamień na sznurku lub na haczyku w łazience. Nie ma dwóch identycznych kamieni, każdy jest unikatowy i różni się od pozostałych - na powierzchni kamieni mogą pojawiać się drobne wgłębienia i jest to cecha produktu wytwarzanego rzemieślniczo.
Kamienie Gua Sha
Masaż kamieniem gua sha:
Kamień gua sha to masażer, na którego punkcie oszalał cały świat. Wytwarzany zazwyczaj w Azji, może być kwarcowy lub jadeitowy, często w kształcie serca. W takim kamyku zakochałyśmy się kilka lat temu, opracowując metodę masażu i ćwiczeń twarzy Facegroovin’. Nie podobało nam się jednak niewiadome pochodzenie minerałów, z których wykonane są gua sha i trudno nam było odnaleźć optymalną wielkość (oraz grubość) tego narzędzia. Konsekwencją tych poszukiwań jest serducho, które zaprojektowałyśmy wspólnie z Edytą Maksimowicz - profesjonalną trenerką i masażystką twarzy.
-
delikatnie pobudza krążenie krwi, dotlenia twarz,
-
poprawia przepływ limfy, redukuje opuchliznę,
-
zmniejsza napięcie mięśni,
-
poprawia elastyczność i sprężystość skóry,
-
poprawia owal twarzy.
Q&A
Z czego wykonana jest wasza płytka gua sha?
Nasze kamienie gua sha są ceramiczne. Każdy z nich wykonywany jest ręcznie w polskiej pracowni.
Kamień gua sha - jak wykonać masaż?
Masaż kamieniem powinien być wykonywany na oczyszczonej skórze twarzy, szyi i dekoltu, posmarowanej serum lub olejkiem do pielęgnacji. Masaż zacznij od szyi, wykonuj pociągłe, płynne ruchy, prowadząc kamień w górę, w kierunku żuchwy. Prowadź kamień od środka brody do zewnątrz - w kierunku węzłów chłonnych. Następnie przejdź do policzków i nosa, uwalniając nagromadzone napięcia. Rozmasuj czoło i brwi. Pamiętaj, aby zawsze przesuwać kamień w kierunku od środka twarzy, do zewnątrz. Taki masaż możesz wykonywać codziennie, rano i/lub wieczorem.
Po jakim czasie widoczne będą efekty masażu gua sha?
Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, m.in od tego jak często i jaką techniką wykonywany jest masaż, w jakim stanie jest nasza skóra. Efekty masażu mogą być widoczne już po kilku masażach lub dopiero po kilku tygodniach, jednak proszę nam wierzyć - warto :) Prawidłowa technika masażu i wykonywanie go spokojnie i dokładnie to bardzo ważne aspekty, które należy wziąć pod uwagę jeśli zależy nam na szybszych efektach masażu. Nie mniej ważna jest regularność - wykonuj masaż codziennie lub co drugi dzień - wystarczy kilka minut starannego masażu, a efekty będą szybciej zauważalne. Zależnie od stanu skóry, do masażu kamieniem gua sha wybierz taki olejek lub krem, które będą odpowiadały potrzebom skóry. Pamiętaj o odpowiednim oczyszczeniu skóry przed masażem.