Powyższy produkt jest produktem rzemieślniczym, przygotowywanym z surowców pochodzenia naturalnego oraz witamin - jego zapach, kolor i konsystencja mogą się więc nieznacznie różnić w zależności od partii.
Idealny demakijaż pachnący pączkiem z różą? Przedstawiamy Państwu skuteczny, ale jednocześnie łagodny, hydrofilowy olejek do mycia i demakijażu twarzy Róża-Malina, który swoim zapachem urzeka i uprzyjemnia codzienną pielęgnację! Niezwykle wydajny, wygodny w stosowaniu i aplikacji, łatwo się rozprowadza i zmywa nawet wodoodporny makijaż oczu, nie pozostawiając uczucia przesuszenia i ściągnięcia skóry. Dobrze radzi sobie także z oczyszczaniem skóry po zastosowaniu kremu z filtrem (choć akurat tę deklarację potwierdzić możemy jedynie własnym doświadczeniem ;)). Stosowanie olejku myjącego Róża-Malina poprawia ogólny wygląd skóry, dodając jej blasku i pozostawiając miękką i gładką.
Naturalny i wegański olejek do demakijażu
Hydrofilowy olejek do demakijażu Róża-Malina to aż 99,3% składników pochodzenia naturalnego - to połączenie doskonałej bazy naturalnych, odżywczych olejów (m.in.: oleju ryżowego, ze słodkich migdałów, skwalanu trzcinowego i nierafinowanego oleju z owoców dzikiej róży oraz nasion malin) z emulgatorami (wybrałyśmy te delikatne i skomponowałyśmy w idealnej proporcji tak, żeby były skuteczne). Odpowiednio dobrany skład pozwala olejkowi dobrze rozpuszczać makijaż oraz zanieczyszczenia, a dodatek emulgatorów sprawia, że olejek błyskawicznie emulguje (łączy się z wodą), z łatwością się spłukuje i skutecznie oczyszcza skórę, nie pozostawiając po sobie tłustej warstwy. Efekt finalny mycia olejkiem zależy oczywiście od rodzaju zanieczyszczeń oraz stanu cery - jeśli mimo wszystko sam olejek okaże się niewystarczającym produktem myjącym, po użyciu olejku Róża-Malina polecamy sięgnąć po piankę lub żel do mycia twarzy, celem oczyszczenia skóry z pozostałych zabrudzeń.
PS: Olejek myjący Róża-Malina doskonale współpracuje z naszymi ściereczkami, które pozwalają jeszcze dokładniej oczyścić twarz i dekolt z zanieczyszczeń.
Kosmetyk wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.
Przebadany dermatologicznie. Odpowiedni dla dorosłych i dzieci powyżej 10 roku życia.
Dla ciekawskich - o oczyszczaniu olejami
Kochamy oleje. Wszystkie. Służą nam do natłuszczania, odżywiania skóry, regenerowania i nabłyszczania, a także do masowania, smażenia (i sałatek ;)) i... mycia! Nie sposób jednak zignorować faktu, że nie każdy z nich, nie zawsze, a przede wszystkim nie wszystkim służy. Są przecież skóry preferujące lekkie emulsje, ale i osoby, które zwyczajnie nie cierpią tej (ukochanej przez nas ;)) tłustej warstewki rozkosznego, olejowego poślizgu. A jeśli chodzi o mycie, to bywa przecież też, że i tłuszczomaniak potrzebuje mycia "do czysta", szykując się na kurację tonikiem czy położenie ulubionego kremu.
Jak wiemy, tłuszcze łączą się z tłuszczami, takimi jak: makijaż, krem SPF, czy nadmiar sebum. A ponieważ się z nimi łączą, dobrane w odpowiedni sposób pozwalają je pięknie usunąć z twarzy, bez naruszania naturalnej warstwy ochronnej skóry - zastępujemy nimi bowiem silne środki myjące. Tradycyjne oleje lub ich mieszanki, używane zazwyczaj w OCM (ang. Oil Cleansing Method) łączą się więc z zanieczyszczeniami tłustymi, ale całość ciężko na końcu usunąć ze skóry. I tu, dla ułatwienia procesu, włączają się emulgatory, które odpowiadają za hydrofilowość, a prościej rzecz ujmując "wodolubność" całego produktu - dzięki nim oleje mogą połączyć się z wodą, tworząc spontaniczną, mleczną emulsję. Dobrze dobrane, dodane w odpowiednim stężeniu emulgatory siedzą więc cicho w olejku i pomagają mu dobrze rozpuszczać makijaż do momentu, kiedy nie skorzystacie Państwo z wody, spłukując nią wszystko na końcu do czysta.
Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych*:
100% badanych potwierdza, że:
- hydrofilowy olejek Róża-Malina jest wydajny i wygodny w stosowaniu,
- konsystencja olejku pozwala na wykonanie relaksującego masażu twarzy podczas rozprowadzania,
- pozostawia na skórze przyjemny zapach,
- idealnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji, zarówno rano, jak i wieczorem,
- może być stosowany jako jedyny kosmetyk myjący,
- sprawdza się w dwuetapowym oczyszczaniu skóry jako pierwszy krok,
- dokładnie usuwa makijaż niewodoodporny oraz wodoodporny,
- jest łagodny i nie powoduje przesuszenia oraz podrażnień skóry,
- pozostawia odczucie czystej i odświeżonej skóry,
- stosowanie olejku poprawia kondycję i ogólny wygląd skóry.
Ponad 90% badanych potwierdza, że:
- olejek z łatwością spłukuje się wodą,
- skutecznie usuwa z twarzy zanieczyszczenia i makijaż,
- nie pozostawia odczucia ściągnięcia skóry,
- dodaje skórze blasku, pozostawia ją miękką i gładką w dotyku,
- sprawia, że skóra wygląda zdrowo,
- nie powoduje świecenia się skóry.
Dodatkowo:
- jest odpowiedni do demakijażu oczu (nie podrażnia oczu),
- nie zapycha porów,
- normalizuje wydzielanie sebum.
100% badanych poleciłoby produkt znajomym.
* Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 40 osób w wieku 19-63 lat. Czas badania - 2 tygodnie.
Olejki hydrofilowe można stosować na kilka sposobów - postaramy się opisać kilka z nich, ale pamiętajcie Państwo - właściwa droga w oczyszczaniu to ta, która służy i spełnia Wasze indywidualne potrzeby :).
Na suchą skórę (metoda rekomendowana przy mocnym makijażu, dla każdego rodzaju cery - uwaga przy aktywnym trądziku, o czym piszemy niżej):
Wstrząśnij przed użyciem. Nabierz odpowiednią ilość olejku na suchą dłoń, rozetrzyj go lekko. Nanieś na suchą skórę twarzy i wykonaj delikatny masaż płynnymi, okrężnymi ruchami. Dłuższy i intensywniejszy masaż wykonaj w miejscach bardziej podatnych na kumulowanie zanieczyszczeń (np. przy skrzydełkach nosa, na brwiach, powiekach, ustach) - masaż pomoże w rozpuszczeniu zanieczyszczeń. Następnie zwilż dłonie (lub materiałową ściereczkę/płatek kosmetyczny) ciepłą wodą i przyłóż je do twarzy, przesuwając zanieczyszczenia od wewnętrznej, do zewnętrznej części twarzy. Opłucz dłonie (lub ściereczkę) i powtórz czynność do momentu, aż skóra będzie czysta. Na koniec opłucz twarz nieco chłodniejszą wodą - pomoże to domknąć pory i sprawi, że skóra będzie bardziej sprężysta i świeża.
Na wilgotną skórę (metoda rekomendowana przy delikatnym makijażu i cerze suchej, wrażliwej - uwaga przy aktywnym trądziku, o czym piszemy niżej):
Zwilż dłonie i/lub twarz ciepłą wodą. Wstrząśnij olejek przed użyciem, następnie nabierz odpowiednią ilość olejku na dłonie, rozetrzyj i nanieś na skórę twarzy. Delikatnie masuj płynnymi, okrężnymi ruchami, do rozpuszczenia zanieczyszczeń. Opłucz dłonie i zmyj powstałą na twarzy emulsję ciepłą wodą (możesz w tym celu użyć również delikatnej, materiałowej ściereczki lub ręcznika), w kierunku od wewnątrz do zewnątrz twarzy. Na koniec opłucz twarz chłodniejszą wodą i nanieś ulubiony olejek lub krem (możesz uprzednio spsikać skórę wybranym hydrolatem).
Demakijaż oczu:
Wstrząśnij olejek przed użyciem. Nabierz jedną lub dwie pompki olejku na zwilżony płatek kosmetyczny lub czystą, materiałową ściereczkę/ręcznik. Rozmasuj delikatnie do wytworzenia emulsji. Przyłóż płatek/ściereczkę do zamkniętej powieki, odczekaj kilka sekund (aby olejki mogły rozpuścić makijaż oczu) i delikatnym ruchem wymiatającym/do zewnątrz zbierz zabrudzenia. Dokładnie opłucz płatek/ściereczkę i powtórz czynność do momentu, aż okolice oka (rzęsy, dolna i górna powieka) będą czyste. Jeśli olejek dostanie się do oczu, opłucz je obficie ciepłą wodą.
Uwaga - może rozpuszczać klej do rzęs - nie stosować przy doklejanych rzęsach.
Cery z aktywnym trądzikiem:
Możesz korzystać z obydwu powyższych metod oczyszczania, jednak unikaj długotrwałego i intensywnego masażu twarzy. Możesz również skorzystać z dwuetapowego oczyszczania twarzy (poniżej). W przypadku prowadzonego równocześnie leczenia farmakologicznego, należy skonsultować z lekarzem, czy produkt jest kompatybilny ze stosowanymi preparatami.
Oczyszczanie dwuetapowe:
Wykorzystaj olejek jako 1. etap oczyszczania dwuetapowego.
Wstrząśnij przed użyciem. Nabierz odpowiednią ilość olejku i rozetrzyj go lekko w suchych dłoniach. Nanieś na suchą skórę twarzy, lekko masując okrężnymi ruchami. Następnie zwilż dłonie (lub materiałową ściereczkę/ręcznik) i delikatnie, nie pocierając skóry zbyt mocno, zbierz z twarzy rozpuszczone przez olejek zanieczyszczenia. Powtórz czynność 2-3 krotnie, za każdym razem opłukując dłonie (lub ściereczkę) z zanieczyszczeń. Następnie przejdź do 2 etapu oczyszczania i skorzystaj z produktu na bazie wody - pianki (Morela) lub żelu do mycia twarzy, w celu domycia ewentualnych pozostałości po etapie 1.
Uwaga:
Wykonuj masaż delikatnie i powoli (pozwól olejkowi stopniowo rozpuścić makijaż i zabrudzenia), a podczas zbierania olejku z twarzy (za pomocą dłoni lub ściereczki) nie pocieraj mocno skóry. Intensywne pocieranie może wywołać podrażnienie skóry twarzy. Jeśli po użyciu olejku hydrofilowego na skórze pozostaną zabrudzenia, opłucz skórę ponownie lub skorzystaj z produktu na bazie wody, w celu domycia pozostałości.
Unikaj bezpośredniego kontaktu z oczami. Jeśli olejek dostanie się do oczu, opłucz je obficie ciepłą wodą.
Tylko do użytku zewnętrznego.
Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Codzienne oczyszczanie i demakijaż
Krok I
łagodne usuwanie zabrudzeń i makijażu
Róża-Malina - hydrofilowy olejek do demakijażu i mycia twarzy
W związku z dynamicznie zmieniającym się prawem kosmetycznym, które zobowiązuje producentów do aktualizowania składów kosmetyków (np. wydłużanie listy alergenów), składy INCI naszych kosmetyków mogą ulegać nieznacznym zmianom. Wynikają one z korekty przepisów i nie wpływają na jakość produktów. Serdecznie prosimy Państwa o wyrozumiałość i przesyłanie ewentualnych pytań na adres hello@ministerstwo.pl
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Oryza Sativa Bran Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Rubus Idaeus Seed Oil*, Rosa Canina Fruit Oil*, Polyglyceryl-4 Oleate, Triolein, Glyceryl Dioleate, Mauritia Flexuosa Fruit Oil*, Squalane, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**
Skład (tłumaczenie): olej z otrąb ryżowych, olej ze słodkich migdałów, olej z nasion malin*, olej z owoców dzikiej róży*, oleinian 4-poliglicerolu, trioleina, dioleinian glicerolu, olej buriti*, skwalan z trzciny cukrowej, witamina E, olej z nasion słonecznika, aromat, linalol**, geraniol**, cytronellol**
* nierafinowane
** alergeny
Szklana butelka + pompka (PP, PE, szklana kulka, stalowa sprężyna) + etykieta (PE - 30% Post-Consumer Waste recycled)
Po zużyciu odkręć pompkę i umieść ją w pojemniku z napisem "Tworzywo sztuczne".
Odklej etykietę i umieść ją w pojemniku na odpady zmieszane.
Butelkę umieść w koszu z napisem "Szkło".
Czy jeśli się nie maluję i przy codziennej pielęgnacji zmywam tylko „brud”, to czy stosować do mycia olejek, czy lepiej samą piankę? Cerę mam suchą.
czy olejek zmywa makijaż? wodoodporny makijaż?
Tak, olejek dokładnie zmywa makijaż, także wodoodporny :)
Na jak długo wystarcza olejek?
Zwykle na jedno użycie wystarcza od jednej do dwóch pompek olejku, jedno opakowanie powinno więc zapewnić kilkadziesiąt zastosowań.
co to znaczy, że olejek jest hydrofilowy?
Oznacza to, że z powierzchni skóry można go zmyć z użyciem samej wody. W jego składzie zawarte są substancje zwane emulgatorami, które odpowiadają za zdolność połączenia się cząsteczek olejku z cząsteczkami wody i utworzenie mlecznej emulsji, która łatwo się spłukuje.
Czy mogę stosować olejek do demakijażu oczu?
Tak, olejek jest odpowiedni do demakijażu oczu, jednak należy zachować ostrożność, aby nie dostał się bezpośrednio do oka - jeśli tak się przydarzy, należy przepłukać je obfitą ilością wody.
czy należy go później zmyć innym kosmetykiem?
Dzięki zawartości emulgatorów olejek łatwo zmywa się ze skóry samą wodą. W przypadku stosowania mocniejszego makijażu czy tłustych kremów, a także przy tendencji do wzmożonego przetłuszczania się skóry, warto jednak rozważyć dwuetapowe oczyszczanie i dodatkowe umycie twarzy produktem na bazie wody, np. naszą pianką Morela, po zmyciu olejku.
Czy olejek pozostawia na skórze tłustą warstwę?
Nie, olejek całkowicie zmywa się z powierzchni skóry, nie pozostawiając tłustej warstwy.
Czy olejek zapycha pory?
Dokładnie zmyty, olejek nie pozostawia tłustej warstwy na powierzchni skóry, nie powinien więc gromadzić się w porach ani przyczyniać się do powstawania zaskórników.
Czy olejek nadaje się do oczyszczania każdego typu cery?
Tak, olejek nadaje się do stosowania w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Jedynie w przypadku cery z aktywnym trądzikiem zalecamy, aby masaż twarzy podczas oczyszczania olejkiem nie był zbyt długotrwały i intensywny.
Czy zapach produktu utrzymuje się na skórze po zmyciu?
Tak, zapach olejku pozostaje na skórze także po jego zmyciu :)
czy do zmycia potrzebna jest ściereczka?
Nie, użycie ściereczki jest opcjonalne, absolutnie nie konieczne – pomaga jednak w dokładnym zmyciu olejku :)
czy mogę go stosować jako jedyny kosmetyk do oczyszczania twarzy?
Olejek można z powodzeniem stosować jako jedyny produkt do mycia twarzy. W pielęgnacji wieczornej jesteśmy jednak zwolennikami dwuetapowego oczyszczania skóry i zalecamy łączenie olejku z produktem oczyszczającym na bazie wody, np. naszą pianką Morela, szczególnie jeśli stosują Państwo na co dzień makijaż czy tłuste kremy, a także jeśli Państwa cera ma tendencję do wzmożonego przetłuszczania się.
Czy olejek jest wegański?
Tak, olejek jest kosmetykiem wegańskim :)
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
Seria Róża-Malina – kompleksowa pielęgnacja skóry twarzy
Jeszcze nie tak dawno, słysząc w naszych sklepikach stacjonarnych sformułowanie „Poproszę Różę-Malinę”, bez zawahania sięgaliśmy po białą buteleczkę zwieńczoną czarną pipetą. Tymczasem, ani się obejrzeliśmy, a z jednego serum w ofercie Ministerstwa zrobiła się aż czteroproduktowa seria zaawansowanych produktów do pielęgnacji twarzy! Choć wiele je łączy, każdy jest inny – dziś zaprezentujemy je Państwu w komplecie :).