Polecany
  • Glinka różowa
  • Glinka różowa

Glinka różowa

17,00 zł
100% Składników pochodzenia naturalnego
Dodaj do ulubionych
  • Waga: 100 g
  • Saszetka strunowa
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • ---
  • Różowa glinka, certyfikowana (COSMOS i Ecocert).
  • Dla każdego typu cery, szczególnie wrażliwej, naczynkowej, dojrzałej.
  • Kosmetyk wegański.
Efekty
Oczyszczona, rozjaśniona, uelastyczniona, zregenerowana cera. Wyrównanie kolorytu skóry, wzmocnienie naczynek krwionośnych, regulacja wydzielania sebum.
Opis

Różowa glinka w skrócie

- w 100% naturalna, certyfikowana przez COSMOS i Ecocert,
- sprawdza się w pielęgnacji każdego typu cery, szczególnie wrażliwej, naczynkowej, dojrzałej,
- do stosowania w roli maseczki do twarzy i/lub ciała lub jako dodatek do kąpieli,
- oczyszcza, wspiera regenerację skóry,
- uelastycznia (posiada właściwości przeciwzmarszczkowe),
- reguluje wydzielanie sebum,
- matuje, rozjaśnia, wyrównuje koloryt skóry.

Śliczna, delikatnie różowa mieszanka będąca doskonale dobranym połączeniem trzech rodzajów czyściutkich, certyfikowanych przez COSMOS i Ecocert naturalnych glinek: montmorillonitu, illitu i kaolinu. Wypiekana w wysokich temperaturach gwarantuje czystość mikrobiologiczną i bezpieczeństwo użytkowania.
Przebadana dermatologicznie. Sprawdza się w pielęgnacji każdego typu cery, ze szczególnym uwzględnieniem cer naczynkowych i dojrzałych – ujędrnia, rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt skóry, wydobywając jej naturalny blask.
Delikatnie oczyszcza skórę i domyka pory, wspiera regenerację skóry, łagodzi ewentualne podrażnienia i pomaga w walce z niedoskonałościami, poprzez regulowanie wydzielania sebum. Dodatkowo różowa glinka posiada właściwości matujące. Doskonale przygotowuje skórę na przyjęcie ulubionego kremu lub olejku.

Kosmetyk wegański - potwierdzone certyfikatem V-Label Vegan.

Sposób użycia

Stosuj jako: maseczka do twarzy/ciała, puder do kąpieli

Maseczka: w czystym naczynku (nie metalowym) wymieszaj porcję glinki (około 1 łyżki stołowej) z odrobiną przegotowanej wody lub hydrolatu do uzyskania konsystencji gęstej pasty. Warto wzbogacić maskę o kilka kropel dowolnego, naturalnego oleju roślinnego - jest wówczas delikatniejsza. Rozprowadź na lekko zwilżonej twarzy, zmyj po około 15 minutach nie dopuszczając w międzyczasie do wyschnięcia glinki (pomoże w tym dodatek oleju, spryskiwanie maseczki hydrolatem lub położenie na twarz wykręconego z ciepłej wody niewielkiego ręcznika).

Okłady na ciało/"body wrapping": nałóż pastę glinkową na skórę, owiń folią spożywczą i nakryj się lekkim kocykiem. Po 15 minutach zmyj glinkę ciepłą wodą, ciało osusz ręcznikiem.

Kąpiel: w zależności od kubatury wanny wsyp do ciepłej wody garść/ dwie garści glinki. Można dodać kilka kropel ulubionego oleju. Po kąpieli spłucz ciało i delikatnie osusz ręcznikiem, nałóż olejek lub balsam.



Tylko do użytku zewnętrznego. Unikaj kontaktu z oczami. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.

Jak działa?

Glinka różowa idealnie sprawdza się w pielęgnacji cer wrażliwych, naczynkowych i dojrzałych.

- oczyszcza i wspiera regenerację skóry,
- rozjaśnia, wyrównuje koloryt skóry i wzmacnia naczynka krwionośne,
- uelastycznia i posiada właściwości przeciwzmarszczkowe,
- reguluje wydzielanie sebum,
- posiada właściwości matujące.


Skład

W związku z dynamicznie zmieniającym się prawem kosmetycznym, które zobowiązuje producentów do aktualizowania składów kosmetyków (np. wydłużanie listy alergenów), składy INCI naszych kosmetyków mogą ulegać nieznacznym zmianom. Wynikają one z korekty przepisów i nie wpływają na jakość produktów. Serdecznie prosimy Państwa o wyrozumiałość i przesyłanie ewentualnych pytań na adres hello@ministerstwo.pl

Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Montmorillonite, Illite, Kaolin

Składniki (tłumaczenie): Montmorylonit, Illit, Kaolin

Recykling

saszetka strunowa (PET/PE) + etykieta (PE)
Po zużyciu odklej etykietę i umieść ją w pojemniku na odpady zmieszane. Saszetkę strunową umieść w pojemniku “Tworzywo sztuczne”.

Certyfikaty i nagrody
Q&A

Czy maseczka glinkowa będzie nawilżająca?

Glinka sama w sobie nie ma właściwości nawilżających - działanie maseczki zrobionej z jej wykorzystaniem zależy więc od tego, z czym glinkę wymieszamy :) Podstawowym zadaniem każdej maseczki glinkowej jest zmiękczenie i oczyszczenie skóry. Każdy dodatkowy składnik wniesie do maseczki dodatkowe właściwości - jeśli zależy Państwu na stworzeniu mikstury o działaniu nie tylko oczyszczającym, ale także nawilżającym, warto rozważyć dodanie do rozrobionej z wodą lub hydrolatem glinki np. żelu aloesowego czy hialuronowego, a także kilku kropel dowolnego oleju, aby maseczka wolniej zasychała.

Dlaczego glinka nie powinna zasychać na twarzy?

Maseczki glinkowe mają przede wszystkim za zadanie oczyścić nasze pory i zdjąć ze skóry nadmiar sebum, ale jednocześnie nie podrażniając jej i nie wysuszając. Udaje się to tak długo, jak dostarczamy glince wilgoć - jeśli zaschnie, zacznie pobierać wodę z naszego naskórka, skutkując przesuszeniem cery i nieprzyjemnym uczuciem ściągnięcia. Aby temu zapobiec i nie wywołać maseczką więcej szkody, niż pożytku, najlepiej wymieszać ją z odrobiną oleju, który spowolni wysychanie, regularnie zwilżać ją wodą czy hydrolatem lub zafundować sobie 10-15 minut relaksu z wilgotnym kompresem na twarzy pokrytej glinką :)

Jak często stosować glinki?

W zależności od potrzeb naszej cery, stopnia jej przetłuszczania i zanieczyszczenia porów - w większości przypadków zadowalające efekty przynosi stosowanie glinki 1-2 razy w tygodniu. Pamiętajmy, że cera nadmiernie oczyszczana i matowiona może być podrażniona i odwodniona, a w efekcie bronić się poprzez jeszcze intensywniejsze przetłuszczanie ;)

Kiedy używać glinek?

Po glinki sięgamy, gdy zajdzie potrzeba oczyszczenia skóry twarzy lub ciała, zwykle 1-2 razy w tygodniu. Wszystko jednak zależy od indywidualnych predyspozycji skóry - zdarza się, że cery bardzo wrażliwe sięgają po glinki rzadziej, a przetłuszczające się nieco częściej. Prosimy tym samym o monitorowanie skóry twarzy podczas częstego stosowania glinek. Może się bowiem przydarzyć, że surowiec używany zbyt często będzie wykazywał niepożądane działanie wysuszające. Maseczki glinkowe mogą być stosowane zarówno w pielęgnacji porannej, jak i wieczornej, wedle uznania :)

Do jakiego typu cery są glinki? Jaka jest między nimi różnica?

Glinki dostępne w naszej ofercie wybrane zostały tak, aby mogły być stosowane do każdego rodzaju cery, w zależności od jej potrzeb. Zielona najlepiej sprawdzi się w pielęgnacji cery problematycznej, trądzikowej, przetłuszczającej się - jest to glinka najsilniej oczyszczająca i absorbująca sebum. Różową polecimy cerom naczynkowym i dojrzałym, jako uszczelniającą naczynia krwionośne. Nadaje się również dla cer wrażliwych i zmęczonych. Białą glinkę zaś, jako najdelikatniejszą, w szczególności polecamy cerom suchym, wrażliwym i zmęczonym.

Czy każdy może używać glinek?

Ostrożność przy stosowaniu glinek powinny zachować osoby o cerach bardzo wrażliwych czy podrażnionych. Jeśli są Państwo w trakcie leczenia dermatologicznego lub zmagają się Państwo z poważnymi problemami skórnymi (np. AZS, ŁZS, łuszczycą), zdecydowanie radzimy skonsultować chęć wprowadzenia glinki do swojej pielęgnacji z dermatologiem.

Czy glinki mogą przesuszyć skórę na twarzy?

Glinki są surowcem o bardzo dobrych właściwościach absorbujących - na tym opiera się ich działanie oczyszczające. Mają też właściwości higroskopijne - czyli pochłaniające wilgoć z otoczenia. Dlatego bardzo ważnym jest, aby pamiętać, by nałożona na skórę twarzy maseczka glinkowa była stale zwilżana i nie wyschła, ponieważ zacznie wówczas pobierać wilgoć z naskórka i tym samym może doprowadzić do przesuszenia skóry. Maseczkę można zwilżać za pomocą wodnego kompresu, zwilżonymi dłońmi czy też spryskując twarzy hydrolatem, bądź przegotowaną wodą.

Jak prawidłowo rozrabiać glinkę? Czy mogę ją źle rozrobić, zepsuć?

Najważniejsze, o czym należy pamiętać, to dobór naczynia oraz mieszadełka - glinki nie powinny mieć kontaktu z metalem, dlatego do przygotowania maseczki wybieramy akcesoria plastikowe, szklane, ceramiczne czy drewniane. Zalecamy również ostrożność w dozowaniu zarówno glinki, jak i płynu, z którym będziemy ją rozrabiać - najlepiej zacząć od małej ilości glinki (ok. 1 płaskiej łyżki stołowej) i kilku kropel przegotowanej wody lub hydrolatu, wedle potrzeby ostrożnie wkraplając więcej płynu lub dosypując odrobinę więcej glinki. Rozrabianie glinki czasem porównujemy do przygotowania ciasta naleśnikowego, gdzie łatwo wpaść w błędne koło rozrzedzania i zagęszczania, uzyskując w efekcie ilość dla całej rodziny ;)

Czy mogę używać glinek do mocno przesuszonej skóry twarzy?

Jeśli posiadają Państwo skórę suchą, ale mimo wszystko zanieczyszczoną, wówczas rekomendujemy wybór glinki białej oraz zadbanie o dostarczenie maseczce wilgoci, w postaci częstego spryskiwania twarzy wodą czy wybranym hydrolatem lub tonikiem. Dobrym pomysłem może być również dodanie do rozrobionej glinki kilku kropel dowolnego oleju (np. z nasion malin), który spowolni wysychanie maseczki na skórze i jednocześnie doda jej właściwości regenerujących i zmiękczających naskórek.

Jak prawidłowo przechowywać glinkę? Czy mogę ją przechowywać w plastikowym opakowaniu?

Glinki Ministerstwa powinny być przechowywane w miejscu suchym, chłodnym i zacienionym - np. w łazienkowej szafce czy na półce. Bardzo ważne jest, aby chronić je przed kontaktem z wilgocią, a także stycznością z jakimkolwiek metalem - unikamy więc metalowych łyżeczek, mieszadełek, pojemników czy słoiczków z metalową nakrętką, które mają negatywny wpływ na właściwości glinki. Jak najbardziej można trzymać glinkę w zamykanym opakowaniu, w którym ją dostarczamy.

Jak długo ważna jest glinka? Ile mogę ją przetrzymywać po otwarciu?

W tej kwestii obowiązuje termin ważności produktu podany na opakowaniu danego egzemplarza - niezależnie od tego, kiedy otworzymy glinkę i zaczniemy jej używać. Prosimy jednak pamiętać, aby po użyciu opakowanie szczelnie zamknąć i przechowywać zgodnie ze wskazaniem - w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.

Jeśli mają Państwo pytania związane z wybranym produktem, prosimy zamieścić je w formularzu. Odpowiemy mailowo w ciągu 48h, a zadane pytanie pojawi się w tej zakładce, aby pomóc innym klientom w wyborze :)
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Opinie
Liczba wystawionych opinii: 26
5
25
4
0
3
0
2
1
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
Iga, Nałęczów
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Trochę się bałam że za bardzo wysuszy mi buzię ale się polubiłyśmy :)
2024-10-20
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Justyna, Warszawa
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Uwielbiam tę glinkę - naprawdę działa! Bardzo dobrze oczyszcza a zarazem odżywia skórę. Efekt promienistości również ma tutaj miejsce :)
2024-08-25
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Aleksandra, Rybnik
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Wasze glinki to najlepsze glinki na rynku! Potwierdzam w pełni jej działanie, jest wygodna w użyciu, pięknie się ją nakłada i dobrze miesza (nie powstawają dziwne grudki w konsystencji). Polecam!
2024-06-18
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agnieszka, Mrągowo
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
bardzo fajna glinka, działanie ma super
2024-06-05
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Roksana, Bystrzyca Kłodzka
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Dodaje do niej hydrolat z róży i olej z pestek śliwki i pięknie sobie radzi z moją nadreaktywna skóra :) Bardzo szybko zasycha i trzeba często psikać- abo to ja jeszcze nie doszłam do wprawy rozrabiania idealnej konsystencji maseczki :)
2024-03-11
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Danyah, Gdynia
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Bardzo fajnie koi :) Polecam
2024-01-24
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Paulina, Szczecin
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Łącząc maskę z hydrolatem różanym i olejem z pestek malin otrzymujemy niesamowite ukojenie wrażliwej naczynkowej skóry. Bardzo dobry produkt.
2024-01-04
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Małgorzata, Katowice
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Uzywam jej zamiennie z zieloną i mieszam czasami z białą. Prosta w przygotowaniu i ładnie koi skórę.
2023-12-11
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Patrycja, Starogard Gdański
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Świetne działanie kojące i oczyszczające zarazem.
2023-12-10
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Justyna, Wrocław
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Spróbuj, a nie pożałujesz! Poczujesz się jakby Twoja skóra oddychała po raz pierwszy w życiu. Rewlacja. Super oczyszczenie.
2023-12-08
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Paulina, Wrocław
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Idealna do cer naczynkowych i wrażliwych, uwielbiam zrobić z tego cały wieczorny rytuał. Glinka, hydrolat, olejek, ulubiony zapach, muzyka, szlafrok, herbata i książka. Skóra Wam za to podziękuje. Potem nakładam ulubiony krem albo jeśli jeszcze mi się chce to maseczkę i jest cudownie. Ale najważniejsze, że delikatna i ultrawrażliwa skóra naczynkowa jest po tej glince wyciszona, niezaczerwieniona, oczyszczona, lecz nieściągnięta.
2023-08-19
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Małgorzata, Lublin
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
2023-08-01
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Natalia, Warszawa
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Najlepsza do cery mieszanej i wrażliwej. Uspokaja, wyrównuje koloryt, wygładza. Must have jako regularna pielęgnacja i jako doraźny boost upiększający.
2023-04-30
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Kateryna, Warszawa, MAZOWIECKIE
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Bardziej lubię białą, ale ta też robi robotę:)
2022-12-14
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Aneta, Molsheim
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Dodaje glinke do domowej roboty kuli do kapieli. Super detoks ale zarazem delikatna, latwa w uzyciu
2022-12-14
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Alicja, Poznań
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Super oczyszcza i odświeża skórę, a także włosy :)
2021-12-17
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Agnieszka, Łódź
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Świetna glinka w wygodnym woreczku strunowym. Pięknie oczyszcza cerę, sprawca się jako pasta oczyszczająca i delikatna maseczka. Dobrze działa również na cerę naczynkową. Polecam też jako peeling do skóry głowy w połączeniu z szamponem.
2021-07-22
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Wiktoria
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Bardzo skuteczna i wydajna. W połączeniu z olejkiem malinowym oczyszcza nie podrażniając skóry. Polecam!
2021-03-22
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Magda
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Użyłam poraz pierwszy i zastosowałam się do instrukcji, dodając trochę olejku z pestek śliwki i o mamo! Moja skóra jest mięciutka i od razu poczułam, jakbym się wyspała i jakby mi ktoś podskórną kroplówkę założył. Cudo!
2021-03-17
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Karolina, Ślesin
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Glinka początkowo się u mnie nie sprawdziła, gdyż dopuściłam do jej wyschnięcia w okolicy szyi i linii włosów, przez co niestety mnie podrażniła. Następnym razem zmieszałam ją z jogurtem naturalnym i efekt był bardzo zadowalający :) Skóra była mięciutka i wygładzona, idealnie przygotowana na przyjęcie olejku.
2021-01-11
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Maciej, WARSZAWA
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
2020-12-28
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Nadia, Rogulewo
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Cóż mogę powiedzieć.. kocham ją! Jest naprawdę super produktem, mam po niej cerę rozjaśnioną, wygładzoną. Niestety jest jeden minus przez który kupuję ją rzadziej... Mianowicie chodzi o opakowanie. Byłoby super gdyby była pakowana w szle aby ograniczyć plastik
2020-11-10
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Anna, KONOPISKA
Opinia potwierdzona zakupem
5/5
Rewelacyjna glinka. Oczyszcza, rozjaśnia, ujednolica cerę. Po niej wszystkie kosmetyki dużo lepiej się wchłaniają. Mój hit! Mieszam z przegotowaną woda i kilkoma kroplami oleju śliwkowego.
2020-05-05
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Joanna, Szczecin
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Bardzo ładnie oczyszcza pory. Zwęża je przy okazji. Ale jest mocna. Zrobiłam z hydrolatem rozmarynowym i skóra piekła niemiłosiernie. Teraz robię z wodą. Dopiero po zmyciu używam hydrolatu, na wierzch oleju malinowego. Nie spodziewałam się, że produkt naturalny może tak intensywnie pielęgnować skórę. Moje córki używają też punktowo na pryszcze (jak już taki delikwent się pojawi). Ta glinka już zostanie z nami :-)
2020-04-16
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Anonim
Opinia niepotwierdzona zakupem
5/5
Swietna glinka! Jak wszystkie od Ministerstwa :)
2019-11-17
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Aleksandra, Warszawa
Opinia niepotwierdzona zakupem
2/5
Kupiłam, ale to jednak nie jest kosmetyk dla mnie. Przyznam, że jestem za leniwa by przygotowywać mieszankę plus za mocno ściąga skórę. Do jakości się nie przyczepiam- na pewno ma swoich fanów;)
2023-12-08
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.

Poradnik

2023-03-28

Kalamina – właściwości i działanie – dowiedz się wszystkiego!

Kalamina – właściwości i działanie – dowiedz się wszystkiego!

W życiu producenta kosmetycznego zdarza się czasem, że czegoś, co zawsze było, nagle nie ma. Uporczywie, mimo poszukiwań, nie ma, nawet na drugim końcu świata – tymczasem produkcja stoi, klienci pytają, proszą, a w sklepie wciąż pustki. Tak jak Państwo czekają, by kupić, my czekamy, by zdobyć choćby najmniejszą ilość. I kiedy już, tracąc nadzieję, mierzymy się z wizją, że więcej nie będzie, nagle… jest! Wróci! Tak oto właśnie wróciła, cała na różowo: KALAMINA!

pixel