Usta, obok łez, chmur i deszczu, wydają się nam tematem zarezerwowanym dla hiszpańskich pieśni miłosnych, skutkiem czego skojarzenia mamy z nimi wyłącznie romantyczne. Jedzenie, całowanie, lizanie lizaków i znaczków (pamiętają to jeszcze Państwo?), zasłanianie palcem wskazującym żeby zachować ciszę i tajemnicę, no mucho romantico amigos, totalnie. Stąd Miód, żeby było słodko, i cukier, żeby było jeszcze słodziej.
Miód wybrałyśmy do tego utworu dla odżywienia, a cukier wybrałyśmy superdrobniutki, żeby dobrze się rozprowadzał, delikatnie masował i pięknie złuszczał grubsze skórki.
Całość masażu trwa pół minutki, regulujemy jego moc siłą nacisku opuszka palca na wargi, delikatnie ścieramy pozostały peeling chusteczką, oblizujemy się ze smakiem i por favor - miękkość i gładkość! Pozostaje już tylko na wygładzone usta zaaplikować ulubiony balsam lub pomadkę ochronną. Dulce!
Uwaga - uzależnia! Używajmy z głową, nie częściej niż raz w tygodniu.
A co pod czarną nakrętką?
W niewielkim szklanym słoiczku znajdziecie Państwo (poza cukrem oczywiście :)) obcobrzmiący Tripelargonin, niezwykle lekki emolient o działaniu nawilżającym, zmiękczającym i wygładzającym, wosk pszczeli, miód i ekstrakt z propolisu, ochronną lanolinę, redukujące suchość i szorstkość skóry estry jojoby, niezawodny skwalan trzcinowy oraz witaminę E.
Badani potwierdzają, że peeling do ust Miód:
- wspomaga usuwanie suchych skórek z ust, sprawiając, że usta stają się miękkie w dotyku,
- zapewnia efekt wygładzania ust,
- doskonale przygotowuje usta do nałożenia balsamu lub pomadki,
- wspomaga regenerację ust oraz pozostawia na nich uczucie nawilżenia i odżywienia,
- pozostawia na skórze przyjemną, delikatną warstwę ochronną,
- pielęgnuje i poprawia wygląd oraz kondycję ust,
- jest odpowiedni do stosowania na przesuszone usta,
- pozostawia na skórze przyjemną, delikatną warstwę ochronną,
- ma odpowiednią konsystencję, jest wydajny i wygodny w stosowaniu.
95% badanych deklaruje, że poleciłoby peeling do ust Miód swoim bliskim.
* Badania aplikacyjne (po jednokrotnym użyciu) przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 20 kobiet w wieku 19-61 lat.
Opuszkiem palca nałóż niewielką ilość peelingu na usta i wykonaj delikatny masaż okrężnymi ruchami. Moc masażu reguluj siłą nacisku opuszka palca na wargi. Pozostałości spłucz ciepłą wodą i/lub zetrzyj ręcznikiem/chusteczką, a następnie nałóż na usta balsam.
Stosuj regularnie, nie częściej niż raz w tygodniu.
Unikaj kontaktu z oczami. Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Sucha, łuszcząca się skóra ust
Krok I
delikatne złuszczanie
Miód - drobnoziarnisty, cukrowy peeling do ust
W związku z dynamicznie zmieniającym się prawem kosmetycznym, które zobowiązuje producentów do aktualizowania składów kosmetyków (np. wydłużanie listy alergenów), składy INCI naszych kosmetyków mogą ulegać nieznacznym zmianom. Wynikają one z korekty przepisów i nie wpływają na jakość produktów. Serdecznie prosimy Państwa o wyrozumiałość i przesyłanie ewentualnych pytań na adres hello@ministerstwo.pl
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Tripelargonin, Sucrose, Xylitol, Jojoba Esters, Beeswax, Rhus Verniciflua Peel Wax, Triolein, Silica, Helianthus Annuus Seed Oil, Soybean Glycerides, Glyceryl Dioleate, Meadowfoam Estolide, Mel, Propolis Extract, Lanolin, Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables, Squalane, Dunaliella Salina Extract, Tocopherol, Gluconolactone, Lactobionic Acid, Glycerin, Aqua, Ascorbyl Palmitate, Parfum
Skład (tłumaczenie): tripelargonian (lekki emolient pozyskiwany z nasion ostropestu), cukier, ksylitol, estry jojoby, wosk pszczeli, wosk ze skórki owoców sumaka, trioleina, krzemionka, olej słonecznikowy, glicerydy sojowe, dioleinian glicerolu, oligomeryczne estry kwasów tłuszczowych oleju z nasion piany łąkowej, miód, ekstrakt z propolisu, lanolina, niezmydlalne frakcje masła shea, skwalan z trzciny cukrowej, ekstrakt z algi Dunaliella Salina, witamina E (tokoferol), glukonolakton, kwas laktobionowy, gliceryna roślinna, woda, stabilizowana forma witaminy C, aromat
Słoik ze szkła biofotonicznego (zapewniającego wysoką ochronę przed światłem widzialnym) + przekładka + zakrętka + kartonik z papieru wyrabianego z wykorzystaniem pozostałości z produkcji produktów ekologicznych (pulpy kukurydzianej)
Po zużyciu odkręć nakrętkę. Nakrętkę oraz przekładkę umieść w pojemniku z napisem "Plastik", słoik umieść w pojemniku z napisem "Szkło". Kartonik rozłóż i umieść w koszu z napisem “Papier” lub pojemniku na odpady biodegradowalne.
Czy drobinki cukru w peelingu są ostre?
Nie, są bardzo drobne i stosunkowo łagodne, aby nie podrażniać uwrażliwionych ust.
Jak często mogę wykonywać peeling ust?
Zalecamy stosowanie peelingu regularnie, jednak nie częściej niż raz w tygodniu.
Czy peeling pozostawia na ustach tłustą warstwę?
Po zmyciu peelingu skóra pozostaje otulona delikatną warstwą ochronną, ale nie jest to bardzo tłusty film.
Czy peeling do ust jest wydajny? Słoiczek jest malutki..
Tak, nasz peeling Miód jest bardzo wydajny – na jedno użycie wystarcza dosłownie odrobinka :)
Czy posiada składniki pochodzenia pszczelego?
Tak, w składzie peelingu znajdują się wosk pszczeli, miód i ekstrakt z propolisu.
Czy zapach produktu jest intensywny?
Zapach peelingu nie jest intensywny, ale wyczuwalnie miodowy :)
Czy należy po nim użyć balsamu?
Dla najlepszych efektów rekomendujemy nałożyć balsam do ust bezpośrednio po zmyciu peelingu, jednak nie jest to wymagane.
Czy poradzi sobie z bardzo spierzchniętymi ustami?
Peeling zmiękcza i wygładza usta oraz pomaga usunąć suche skórki, ale dla właściwej regeneracji spierzchniętych ust zdecydowanie należy łączyć jego stosowanie z regularną aplikacją balsamu do ust z serii Miód :)
Czy peeling Miód jest wegański?
Niestety, peeling nie jest produktem wegańskim z uwagi na zawartość wosku pszczelego, miodu, ekstraktu z propolisu oraz lanoliny.
Czy peeling ma zastosowanie tylko do ust?
Stworzyliśmy go stricte z myślą o pielęgnacji ust, ale w zasadzie mógłby równie dobrze sprawdzić się do spierzchniętych dłoni, suchych łokci czy stóp, choć byłoby to zdecydowanie nieekonomiczne ;)
Jak długo należy trzymać peeling na ustach?
Dla działania peelingu istotne jest nie tyle trzymanie go na ustach, co wykonywanie delikatnego masażu opuszkiem palca. Powinien on trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund. Czas masażu najlepiej indywidualnie dostosowywać do kondycji ust, skracając go np. w przypadku podrażnienia.
Czy peeling można zjeść/ zlizać z ust?
Jeśli przypadkiem, odruchowo obliżą Państwo usta podczas korzystania z peelingu, nieuchronnie go zjadając, nie powinno to stanowić problemu :) Nie jest to jednak produkt spożywczy, więc zdecydowanie zalecamy, aby nie wyrabiali sobie Państwo takiego nawyku ;)
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
Kosmetyk, który skutecznie nawilża nawet przez 72 godziny. Czy to możliwe?
Gdybyśmy zapytali o to, czym charakteryzuje się dobry kosmetyk nawilżający, podejrzewamy, że większość odpowiedzi skupiałaby się na jego długofalowym działaniu. Nic dziwnego – skuteczne produkty pielęgnacyjne powinny pozytywnie wpływać na kondycję skóry nie tylko wówczas, gdy mamy je na skórze, ale również po ich zmyciu. Z punktu widzenia producenta, nie tak łatwo stworzyć kosmetyk, którego dobroczynne działanie będzie widoczne i odczuwalne nawet w taki dzień, kiedy zapomnimy o jego użyciu. Na szczęście istnieją składniki aktywne, które doskonale radzą sobie z tym trudnym zadaniem, a jednym z nich jest pentawityna.