Twarz. Wieczorem zmywamy z niej wszystko, co przykleiło się (lub sami przykleiliśmy) w ciągu dnia, a rankiem budzimy ze snu, zmiatając jednocześnie niewidocznych, ale umówmy się - nieproszonych - gości, przybyłych spomiędzy ciepłych kołder i mięciutkich poduszek. Niezależnie od tego czy się malujemy, czy nosimy tylko krem z filtrem, czy śpimy pod lnianą pościelą czy grubą flanelą - codzienne (często kilkukrotnie) przemywamy skórę naszych twarzy. I proszę nam wierzyć, że mniej lub bardziej świadomie doprowadzamy wówczas do zaburzenia jej pH, szczególnie, jeśli produkty, których używamy do mycia mają zasadowe pH (woda kranowa czasami również zalicza się do tej grupy ;)). Skóra naszej twarzy czuje się dobrze w środowisku o lekko kwaśnym odczynie pH, dlatego ostatni krok oczyszczania - tonik - powinien neutralizować wpływ wcześniej użytych produktów na pH skóry i wyrównywać je.
Tonik. Nasz pierwszy tonik do twarzy robi to, co powinien, to znaczy zapewnia skórze optymalne pH. Wzbogaciliśmy go o kwasy, jednak proszę nie obawiać się silnej kuracji kwasowej, to nie tu :) Kwasy w toniku są, owszem, ich stężenie wynosi 3,5% i zostały dobrane w taki sposób, aby nie siały spustoszenia na naszych buziach, a traktowały je z należytą łagodnością. Mamy tu glukonolakton i kwas maltobionowy (PHA) oraz kwas mlekowy (AHA), zapewniające powrót pH skóry do optymalnego poziomu. Przy wsparciu niacynamidu oraz pozostałych składników nasz tonik do twarzy zmiękcza i wygładza skórę, koi oraz łagodzi, wspomagając regenerację skóry, zmniejsza widoczność porów i niedoskonałości, a także ujednolica koloryt skóry, przywracając jej zdrowy blask.
W naturalnym toniku Cukier mamy sporo humektantów - poza wspomnianymi kwasami znajdą tu Państwo również pokaźną ilość tytułowych cukrów, pomagających w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Nie bez znaczenia pozostaje również propanediol - jako promotor przenikania ułatwia składnikom toniku działanie na głębszych poziomach skóry. Średniocząsteczkowy hialuronian wspiera regenerację skóry i tworzy na jej powierzchni delikatny film, ograniczający ucieczkę tak potrzebnego skórze nawilżenia. Ale to nie wszystko! Są jeszcze ukochane, pozytywnie wpływające na mikrobiom skóry fermenty i ekstrakty. Dzięki nim zyskujemy dodatkowy booster w postaci konkretnej dawki nawilżenia i wsparcia w regeneracji. Tak pięknie się to wszystko uzupełnia, że nie możemy wyjść z podziwu, i mówimy to zupełnie nieskromnie.
(Wielo)cukrowy, nawilżający tonik o niezwykle przyjemnej konsystencji to kosmetyk, bez którego nie wyobrażamy już sobie codziennej pielęgnacji twarzy. Jesteśmy dumni z wyników, jakie uzyskał w badaniach aparaturowych i będziemy się nimi chwalić: wzrost poziomu nawilżenia skóry o niemal 10%, zwiększenie jędrności i elastyczności skóry i widoczne zmniejszenie porów o średnio 30%. Całkiem przyzwoicie, prawda?
A więc starczy. Niech się Państwu dobrze cukrzy z Cukrem :)
Wartość pH naszego toniku plasuje się w granicach 3,1-3,6 - działanie zawartych w nim kwasów jest szybkie, dzięki czemu już po kilku minutach pH skóry zostaje przywrócone do optymalnego poziomu i można przejść do kolejnych etapów pielęgnacji bez obawy, że kwasy zaburzą działanie składników aktywnych wykorzystanych w kremach czy serach do twarzy (które niekoniecznie mogą lubić się z kwasowym środowiskiem ;)).
Butelka ze szkła biofotonicznego zapewnia wysoką ochronę przed światłem widzialnym, chroniąc najwrażliwsze surowce przed obniżeniem skuteczności działania i utratą wartości odżywczych przez cały okres stosowania produktu.
Kosmetyk wegański.
Laureat nagrody Glamour Glammies 2024 w kategorii PRODUKTY ECO oraz Love Cosmetics Awards 2024.
Przedstawiamy wyniki badań aplikacyjnych* nawilżającego toniku - Cukier:
100% badanych potwierdza, że:
- tonik jest łagodny dla skóry,
- stosowanie toniku Cukier sprawia, że skóra staje się bardziej miękka w dotyku,
- tonik cukrowy wspomaga regenerację skóry,
- kosmetyk jest wydajny, wygodny w stosowaniu, dobrze się rozprowadza i ma odpowiednią konsystencję,
- posiada przyjemny zapach.
Ponad 90% badanych potwierdza, że:
- kosmetyk daje uczucie nawilżenia i wygładzenia skóry,
- tonik daje uczucie ukojenia i złagodzenia skóry (również podrażnionej i zaczerwienionej),
- stosowanie toniku Cukier poprawia kondycję i ogólny wygląd skóry.
Dodatkowo:
- stosowanie toniku ujednolica koloryt skóry,
- kosmetyk sprawia, że skóra staje się rozjaśniona, przywraca jej zdrowy blask,
- zmniejsza niedoskonałości oraz widoczność porów,
- stosowanie toniku może zapobiegać powstawaniu niedoskonałości.
92,5% badanych deklaruje, że poleciłoby łagodny tonik do twarzy, szyi i dekoltu Cukier bliskiej osobie.
* Badania aplikacyjne przeprowadzone przez niezależne laboratorium na grupie 40 osób w wieku 33-65 lat. Czas badania: 4 tygodnie.
Wyniki badań Wyniki badań aparaturowych toniku**:
- regularne stosowanie toniku Cukier zmniejsza widoczność porów (dużych o 27%, małych o niemal 34%) - już po 4 tygodniach,
- regularne stosowanie toniku Cukier zwiększa poziom nawilżenia skóry o 9,7%,
- po 4 tygodniach stosowania toniku skóra staje się gładsza (średnio o 8,5%),
- tonik zmniejsza wydzielanie melaniny o 7,3%,
- regularne stosowanie toniku Cukier zwiększa jędrność i elastyczność skóry o 7%,
- zapewnia skórze optymalne pH.
** Badania aparaturowe (pomiar nawilżenia skóry, jędrności/elastyczności, ilości porów, melaniny oraz pH skóry) przeprowadzone zostały przez niezależne laboratorium na grupie 20 osób w wieku 35-57 lat. Czas badania - 4 tygodnie.
Nanieś tonik na płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj skórę. Tonik możesz również nanieść w zagłębienie dłoni, rozetrzeć i nanieść na skórę. Stosuj rano i wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Omijaj okolice oczu.
Jako uzupełnienie pielęgnacji po przemyciu twarzy tonikiem możesz zastosować serum z serii Cukier lub inne, ulubione serum lub krem - przed ich nałożeniem odczekaj kilka minut, aby nie neutralizować działania składników aktywnych w nich zawartych.
Unikaj kontaktu z oczami. Tylko do użytku zewnętrznego. Przechowuj w miejscu chłodnym, suchym i zacienionym.
Cera sucha, potrzebująca nawilżenia
Krok II
tonizacja
Cukier - łagodny, nawilżający tonik do twarzy
Kliknij w wybrany składnik, aby dowiedzieć się o nim więcej.
Ingredients (INCI): Aqua, Propanediol, Lactobacillus/Arundinaria Gigantea Ferment Filtrate, Gluconolactone, Lactobacillus/Eriodictyon Californicum Ferment Extract, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Lactic Acid, Niacinamide, Maltobionic Acid, Sodium Hyaluronate, Molasses, Sucrose, Trehalose, Fructose, Glucose, Inositol, Maltol, Glycerin, Hydrolyzed Cottonseed Extract, Oryza Sativa Lees Extract, Polyquaternium-80, Sodium Benzoate, Sodium Citrate
Skład (tłumaczenie): Woda, propanediol, ferment z bambusa, glukonolakton, bioferment Yerba Santa, ferment z rzodkwi, kwas mlekowy, niacynamid, kwas maltobionowy, hialuronian sodu, melasa, sacharoza, trehaloza, fruktoza, glukoza, inozytol, maltol, gliceryna roślinna, hydrolizowany ekstrakt z nasion bawełny, ekstrakt z pozostałości po fermentacji ryżu siewnego, surfaktant, benzoesan sodu, cytrynian sodu
propanediol - przyjazny dla skóry glikol roślinny, ułatwiający przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.
niacynamid - pochodna witaminy B3. Nawilża, zmniejsza widoczność porów, łagodzi ewentualne podrażnienia. Zwiększa elastyczność skóry.
kwasy PHA/AHA - nawilżają, delikatnie złuszczają i wygładzają. Poprawiają kondycję i wygląd skóry. Kwas maltobionowy i glukonolakton dodatkowo działają przeciwutleniająco, a glukonolakton wspiera regenerację naskórka.
fermenty (z rzodkwi, bambusa, Yerba Santa) - podwyższają poziom nawilżenia skóry, wykazują działanie łagodzące.
cukry - trehaloza, fruktoza, sacharoza, inozytol oraz oligosacharydy z bawełny zapewniające skórze nawilżenie, odżywienie i otulającą ochronę.
Butelka ze szkła biofotonicznego (zapewniającego wysoką ochronę przed światłem widzialnym) + pompka
Po zużyciu odkręć pompkę i umieść ją w pojemniku z napisem "Plastik", butelkę umieść w pojemniku z napisem "Szkło".
Czy tonik do twarzy to to samo co hydrolaty, wody kwiatowe do twarzy?
Hydrolaty to inaczej wody kwiatowe lub ziołowe, powstałe w procesie destylacji roślin parą wodną, o działaniu w głównej mierze nawilżającym i tonizującym skórę, czyli przywracającym jej prawidłowe pH. Możemy więc uznać je za naturalne toniki do twarzy o bardzo prostym, krótkim składzie, w duchu minimalistycznej pielęgnacji :) Tonik do twarzy Cukier jest natomiast produktem o wieloskładnikowej recepturze bogatej w substancje aktywne, która to receptura nie tylko nawilża i tonizuje skórę, ale zapewnia także szerokie działanie pielęgnacyjne. W uproszczeniu można by go nazwać czymś pomiędzy minimalistycznym hydrolatem a zaawansowanym serum ;)
Czy tonik pachnie tak samo jak serum Cukier?
Zapach toniku jest zbliżony, choć nie identyczny – w obydwu przypadkach zapach udało nam się uzyskać bez dodatku substancji zapachowej. Wyczuwalnej słodyczy obydwu produktom nadaje maltol, natomiast za zapach serum Cukier częściowo odpowiedzialny jest także hydrolat ze świetlika lekarskiego, który nie znalazł się w składzie toniku. Ze względu na różnice w pozostałych składowych wspomnianych kosmetyków, ich zapachy mogą się więc od siebie delikatnie różnić.
Czy tonik jest lepki? Czy sprawdzi się pod makijaż?
Tonik szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia lepkości na skórze, dlatego z powodzeniem może być stosowany pod makijaż. Można dozować go na dłonie i tak rozprowadzać na skórze szyi, twarzy i dekoltu, lub przemyć skórę twarzy wacikiem nasączonym tonikiem.
Jak tonik działa na skórę?
Tonik to kosmetyk, którego głównym zadaniem jest przywrócić odpowiednie pH skóry, które mogą zaburzać kosmetyki do oczyszczania twarzy używane na etapie oczyszczania poprzedzającym tonizację (przykładowo - choć nie zawsze - mleczka do demakijażu). W zależności od zawartych w toniku składników, może on dodatkowo działać nawilżająco, wspierać regenerację naskórka czy łagodzić i zmniejszać ewentualne podrażnienia i niedoskonałość. Wybieraj kosmetyk do aktualnych potrzeb skóry :)
Czy uczucie mrowienia po nałożeniu toniku jest normalne?
Przejściowe uczucie mrowienia czy zaczerwienienie skóry tuż po nałożeniu toniku może wynikać z wrażliwości skóry na zawarte w nim składniki aktywne lub samo niskie pH produktu, nie jest jednak niebezpieczne. Jeśli są jednak Państwo zaniepokojeni, prosimy zaprzestać używania toniku i zgłosić się do nas.
Czy tonik jest wydajny?
Nasz tonik do twarzy jest bardzo wydajny, już jedna pompka wystarcza na rozprowadzenie produktu na całej powierzchni twarzy, dwie – na twarz, szyję i dekolt :)
Czy w pielęgnacji zawierającej tonik potrzebny są jeszcze hydrolaty do twarzy?
Z punktu widzenia etapu pielęgnacji twarzy jakim jest tonizacja, tonik i hydrolat pełnią tę samą funkcję, można więc używać ich wymiennie lub ograniczyć się tylko do jednego z nich. Hydrolaty natomiast świetnie sprawdzają się również jako odświeżająca mgiełka do twarzy oraz wcierka do skóry głowy!
Jaką konsystencję ma tonik Cukier?
Tonik ma konsystencję wodną.
Czy naturalny tonik Cukier jest w stanie zastąpić serum?
Odpowiedź zależy od całokształtu Państwa rutyny pielęgnacyjnej :) Jeśli do tej pory serum było produktem stosowanym samodzielnie, jako jedyny krok pielęgnacyjny po oczyszczeniu twarzy, wówczas sam tonik może nie być wystarczający i warto jednak "przykryć go" innym, treściwszym produktem w postaci serum bądź kremu. Jeśli natomiast chcieliby Państwo zrezygnować z serum i sprawdzić, czy tonik będzie wystarczający w wieloetapowej pielęgnacji, bogactwo zawartych w toniku składników aktywnych pozwala na takie rozwiązanie :)
Czy cukier w składzie toniku jest dobry dla skóry?
Jak najbardziej! Jako składniki kosmetyczne, cukry są substancjami silnie nawilżającymi – zatrzymują wilgoć w naskórku i ograniczają jej odparowywanie, pozytywnie wpływając na elastyczność skóry :)
Czy Cukier to dobry tonik do cery wrażliwej? Czy naturalny tonik Cukier może sprawdzić się w codziennej pielęgnacji każdego rodzaju cery?
Nasz tonik Cukier można z powodzeniem stosować w codziennej pielęgnacji cery każdego rodzaju, również cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień.
Czy można zamówić próbkę lub mniejszą pojemność toniku?
Niestety, na ten moment nie oferujemy próbek ani mniejszych pojemności toniku cukrowego.
Czy kwasy zawarte w toniku podrażniają skórę?
W recepturze toniku zastosowaliśmy łagodne kwasy PHA i AHA, tak dobierając ich stężenie oraz pH całego produktu, aby zniwelować potencjał drażniący. Dzięki temu tonik działa w sposób delikatny i z powodzeniem nadaje się do codziennego stosowania, nawet 2 razy dziennie :)
Weryfikujemy, czy Klient zakupił dany produkt. Wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie.
Poradnik
Kosmetyki z kwasami - to warto wiedzieć!
Wśród niezliczonej liczby substancji, znajdujących zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji, istnieją pewne składniki lub grupy składników, które można z całą pewnością określić legendarnymi. Czasem bardziej znane są pod swoją zwyczajową nazwą (jak np. witamina C), czasem pod właściwą nazwą związku chemicznego (np. retinol). Jedno jest pewne – to ich obecność w produkcie jest kluczowa, gdy przychodzi nam, producentom, do jego reklamowania, a Państwu, jako konsumentom, do podejmowania decyzji zakupowych. Jedną z takich legendarnych grup składników aktywnych są kwasy. Zapraszamy do poznania ich bliżej!
Tonik do twarzy vs. naturalne hydrolaty - wybierz najlepszy kosmetyk dla siebie!
NOWOŚĆ W MINISTERSTWIE - Cukier - łagodny, nawilżający tonik do twarzy, szyi i dekoltu. A więc właśnie: co nam daje i dlaczego w codziennej pielęgnacji twarzy warto stosować tonik? Jaka jest różnica między tonikiem Cukier a naturalnymi hydrolatami, dostępnymi w ofercie Ministerstwa? W poniższym wpisie pokrótce porównamy te produkty i podpowiemy, który z nich wybrać, by tonizacja stała się wartościowym etapem dbania o skórę twarzy :) Zapraszamy!
Cukry w kosmetykach – właściwości i działanie
Nie jest tajemnicą, że prawidłowe dbanie o skórę na co dzień nie sprowadza się do samej higieny i pielęgnacji. Równie istotny jest całokształt naszego trybu życia – właściwa dieta, odpowiednie nawodnienie, ruch, sen czy brak nałogów. Wśród najważniejszych zasad odżywiania dla zdrowia skóry znajduje się umiarkowane spożycie cukru: w nadmiarze cukier może nie tylko zaostrzać trądzik i sprzyjać powstawaniu zmian zapalnych, ale także przyspieszać starzenie się skóry w procesie tzw. glikacji białek, czyli degradacji włókien kolagenowych i elastynowych. Paradoksalnie jednak zupełnie inaczej sprawy się mają, gdy dostarczamy go skórze… od zewnątrz. Jak to możliwe, że cukier w kosmetykach nam służy?