Z Ministerstwem dookoła świata – jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

2023-06-22
Z Ministerstwem dookoła świata – jak przewozić kosmetyki w bagażu podręcznym?

Jak spakować się na wyjazd? Podróże małe i duże potrafią być nie lada wyzwaniem logistycznym, szczególnie wówczas, gdy wybrany środek transportu narzuca nam ograniczenia względem ilości, wagi czy wymiarów przewożonego bagażu. Największych trudności dostarcza rzecz jasna lot samolotem z samym bagażem podręcznym: kosmetyczka w samolocie może zawierać produkty płynne wyłącznie w opakowaniach o pojemności mniejszej lub równej 100 ml, w łącznej ilości nie przekraczającej jednego litra (1000 ml). Im dłuższy wyjazd, tym bardziej spakowanie jej tak, by spełniała te wymagania może przypominać grę w Tetris dla zaawansowanych ;)

Etap pierwszy to określenie jakie produkty będą nam niezbędne w tym czasie – co musimy zabrać ze sobą, a co możemy kupić i całkowicie zużyć na miejscu przed podróżą powrotną? Drugi krok to zweryfikowanie, które kosmetyki możemy zabrać ze sobą w całości, a które musimy uprzednio przelać do mniejszych opakowań podróżnych? Na koniec pozostaje nam ustalenie, jak zapakować je do walizki, plecaka czy torby podręcznej – nie możemy bowiem zapomnieć, że na potrzeby kontroli bezpieczeństwa na lotnisku wszystkie buteleczki i słoiczki z substancjami płynnymi muszą być umieszczone w transparentnym opakowaniu zbiorczym. Ufff! Na każdym lotnisku w hali odlotów można za drobną opłatą zakupić woreczek foliowy, a następnie przełożyć do niego zawartość naszej kosmetyczki na czas odprawy. Takie woreczki jednak nie tylko są nieproporcjonalnie kosztowne, ale przede wszystkim zwykle nietrwałe, jednorazowe i zupełnie nieekologiczne, gdy po przylocie na miejsce wyrzucamy je do kosza :(

I tu, drodzy Państwo, wjeżdżają całe na… transparentno? ;) Solidne, winylowe kosmetyczki Kacase, zaprojektowane przez Anetę Kacprzak. Spełniają wymogi linii lotniczych i dzięki przezroczystym ściankom dostęp do zawartości jest na wyciągnięcie ręki, niwelując konieczność gorączkowego przepakowywania kosmetyków na lotnisku podczas odprawy bagażowej - oszczędność czasu, nerwów i jaka organizacja! Materiał, z którego zostały wykonane, jest odporny na ścieranie, odkształcenia czy ekstremalne temperatury, dzięki czemu transparentna kosmetyczka może służyć Państwu przez lata, niezależnie dokąd ją zabierzecie, i towarzyszyć w podróżach wszelkimi środkami transportu :)

Pragniemy przypomnieć, że wspomniane zasady dotyczą rzecz jasna przewozu kosmetyków w formie płynnej, wnoszonych na pokład samolotu w bagażu podręcznym. Ograniczenia w zakresie liczby produktów oraz ich opakowań nie dotyczą kosmetyków w formie stałej, a także tych spakowanych do bagażu rejestrowanego, który podróżuje w luku bagażowym.

Niestety, z doświadczenia wiemy jednak, że pomimo formy stałej i objętości wyrażonej w gramach, a nie w mililitrach, zdarza się, że obsługa lotniska nie wyraża zgody na przewóz w bagażu podręcznym:

Jeśli planowali więc Państwo zabrać je w podróż (na przykład jako prezenty dla bliskich mieszkających zagranicą), zdecydowanie polecamy spakować je do bagażu rejestrowanego lub wybrać w zamian inny produkt z poniższej listy. Nikt przecież nie chciałby zostać zmuszony do wyrzucenia nowiutkiego peelingu śliwkowego do kosza, prawda?!

Które kosmetyki Ministerstwa można śmiało zabrać do bagażu podręcznego?

Które kosmetyki MDM nie nadają się do transportu w bagażu podręcznym?

…chyba, że przełożą Państwo porcję produktu do podróżnego słoiczka lub buteleczki o pojemności mniejszej niż 100 ml :)

Życzymy samych udanych podróży!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel