Łagodzące serum dla skóry wrażliwej Ryż + Ceramidy
Łagodzące serum dla skóry wrażliwej Ryż + Ceramidy
Gama ministerialnych produktów do pielęgnacji twarzy na przestrzeni lat przechodziła nie tylko znaczący rozwój, lecz także ewolucję – od skupionego na czystych roślinnych surowcach minimalizmu po bogactwo wieloskładnikowych, zaawansowanych, różano-malinowych receptur. W portfolio autorskich formulacji brakowało nam jednak pewnej przeciwwagi. Zawodnika wagi lekkiej, dla tych, którzy potrzebują bogactwa, lecz łagodności – nie stymulacji, a otulenia. Ukojenia, wyciszenia, regeneracji… Produkty z tej kategorii lubimy nazywać kołderką dla skóry – i taki właśnie jest Ryż :) Gwarantujemy, że zapragną Państwo poznać go osobiście!
Lekkie, hipoalergiczne serum do twarzy
Zrodzone z tej potrzeby Łagodzące serum dla skóry wrażliwej Ryż + Ceramidy to również propozycja wieloskładnikowa, lecz niezwykle delikatna. Napakowane składnikami, które mają chronić, odbudowywać i wzmacniać naturalną barierę lipidową skóry. Stworzone z myślą o cerach wrażliwych – zarówno tych stale przesuszonych, jak i chwilowo podrażnionych – aby przynieść im ulgę i wesprzeć regenerację skóry. To także doskonały fundament zimowej pielęgnacji każdego typu cery, ratunek dla skóry traktowanej suchym, ogrzewanym kaloryferami powietrzem, zimnym wiatrem i mrozem.
Musimy przyznać, że przy tym wszystkim, co daje skórze, serum Ryż jest niezwykle przyjemne dla zmysłów, tak dotyku, jak i węchu. Pachnie bowiem delikatnie słodko i kremowo, a może pudrowo wręcz, jak pastelowe cukierki z lat dziewięćdziesiątych? Dumnie podkreślamy jednak, że swój zapach zawdzięcza bezalergenowej kompozycji, co pozwala mu kandydować na codziennego towarzysza nawet dla cer alergicznych i atopowych.
Formuła serum, choć olejowa, jest niezwykle lekka, dzięki czemu nie obciąża skóry. Pozostawia na jej powierzchni aksamitne, nietłuste wykończenie (które aż chce się smyrać/ miziać/ jak Państwo wolą ;)), nadając się do stosowania rano i wieczorem, także pod makijaż. Jak wszystkie kosmetyki olejowe, serum Ryż wymaga jednak aplikacji na uprzednio zwilżoną skórę – rekomendujemy więc nakładanie go w duecie z wybranym hydrolatem lub z naszym wodnym serum nawilżającym - Cukier. My szczególnie upodobaliśmy sobie uprzednie mieszanie Ryżu z Cukrem na dłoni i aplikowanie ich na skórę jednocześnie. Jeśli chodzi o proporcje takiej dwufazowej mieszanki, sugerujemy zacząć od jednej dozy Cukru i jednej, dwóch kropel Ryżu. Gdy już poznacie się bliżej, w kolejnych użyciach proporcje dopasować możecie już Państwo według indywidualnych potrzeb skóry ;)
Recepturę łagodzącego serum Ryż zamknęliśmy w butelce ze szkła biofotonicznego, które zapewnia wysoką ochronę przed światłem widzialnym dla co bardziej wrażliwych surowców, zapobiegając obniżeniu skuteczności działania produktu i utracie wartości odżywczych przez cały czas jego stosowania.
Kluczowe składniki w serum do twarzy Ryż + Ceramidy
Nakreśliliśmy już Państwu sylwetkę ryżowego serum i przybliżyliśmy jego zastosowanie, czas wziąć pod lupę to, co najważniejsze: wnętrze! Na wstępie warto zaznaczyć, że serum jest całkowicie wegańskie. Fundament bezwodnej formuły Ryżu stanowi wyważone połączenie skwalanu z trzciny cukrowej (Dlaczego pokochaliśmy skwalan trzcinowy) oraz naturalnych olejów roślinnych – m.in. z otrąb ryżowych, nasion bawełny oraz baobabu – o właściwościach odżywczych, łagodzących i regenerujących. Ich działanie wspierają starannie dobrane lipidy, nienasycone kwasy tłuszczowe, ekstrakty roślinne i clou programu, czyli ceramidy – zarówno w czystej postaci pochodzenia syntetycznego, jak i dodatkowo dostarczane przez roślinny ekstrakt z owsa. Całość ma za zadanie wspierać barierę hydrolipidową, przywracać prawidłowe funkcje ochronne naskórka, a także łagodzić podrażnienia i zapewniać właściwy poziom nawilżenia skóry.
Naturalne oleje roślinne i emolienty zawarte w serum
-
Skwalan z trzciny cukrowej (INCI: Squalane) – jeden z naszych ukochanych surowców, niemal wszechobecny w produktach Ministerstwa. Niezastąpiony jako składnik bazowy każdego serum olejowego w naszej ofercie :) Lekki, nieobciążający, doskonale się wchłania. Przywraca skórze jędrność i elastyczność, zmiękcza ją i wygładza, redukując widoczność drobnych zmarszczek. Więcej o skwalanie przeczytają Państwo w dedykowanym mu wpisie pod wielce znaczącym tytułem „Dlaczego pokochaliśmy skwalan trzcinowy” ;)
-
Olej z otrąb ryżowych (INCI: Oryza Sativa Bran Oil) reguluje wydzielanie sebum, odżywia i uelastycznia skórę, działa łagodząco oraz przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka. Zawiera gamma-oryzanol – niezwykle silny i skuteczny antyoksydant, którego działanie przeciwstarzeniowe określa się jako nawet dziesięciokrotnie większe niż witaminy E!
-
Olej z nasion bawełny (INCI: Gossypium Herbaceum Seed Oil) bogaty w przeciwutleniacze (w tym witaminę E) i nienasycone kwasy tłuszczowe, działa odżywczo, łagodząco i zmiękczająco, pobudza procesy regeneracji naskórka i wspomaga odbudowę warstwy lipidowej.
-
Olej z nasion baobabu (INCI: Adansonia Digitata Seed Oil) – z uwagi na właściwości łagodzące, które zawdzięcza bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin A, D i E, jest jednym z flagowych olejów w pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii, a także zmagającej się z atopowym zapaleniem skóry czy łuszczycą.
-
Lipidy ryżowe (INCI: Oryza Sativa (Rice) Lipids) tworzą na powierzchni skóry film o bardzo przyjemnym wykończeniu, jednocześnie ograniczając utratę wilgoci w naskórku i efektywnie poprawiając poziom nawilżenia. Cechuje je także wysoka zawartość działającej przeciwutleniająco witaminy E.
-
Olej z nasion pachnotki (INCI: Perilla Ocymoides Seed Oil) dzięki wysokiej zawartości kwasu linolowego (o którym nieco więcej opowiemy Państwu już za chwilę) skutecznie wspomaga regenerację podrażnionej, szorstkiej i popękanej skóry, zmiękcza ją, wygładza i uelastycznia.
-
Olej kameliowy (INCI: Camellia Kissi Seed Oil) to cenne źródło kwasów omega-3, 6 i 9, witaminy E oraz polifenoli. Działając antyoksydacyjnie, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, a także uelastycznia i zmiękcza skórę. Jako tzw. suchy olej pomaga nadać lekkości bogatej, olejowej formule ryżowego serum.
-
Mieszanka kwasów tłuszczowych i trójglicerydów z olejów roślinnych, m.in.: z migdałów, ogórecznika, siemienia lnianego i oliwki (INCI: Almond/Borage/Linseed/Olive Acids/Glycerides) – kompleks lipidów cechujących się większą biodostępnością oraz lepszą absorpcją przez skórę niż standardowe oleje, dzięki czemu pozostawia na skórze nietłuste, jedwabiste wykończenie, przypominające nieco odczucie po nałożeniu kosmetyku na bazie silikonów. Skutecznie chroni skórę przed utratą naturalnego sebum m.in. na skutek częstego jej mycia, działa antyoksydacyjnie, zwiększa nawilżenie i elastyczność skóry.
-
Oksydowany olej kukurydziany (INCI: Oxidized Corn Oil) – w opatentowanym procesie oksydacji (utleniania) oleju kukurydzianego powstają trójglicerydy o strukturze podobnej do lipidów biorących udział w procesach zapalnych w skórze. Dzięki temu wykazują one zdolność blokowania zlokalizowanych w niej receptorów stanów zapalnych, która przekłada się na silne działanie łagodzące, przeciwpodrażnieniowe, zapobiegające swędzeniu skóry oraz zmniejszające zaczerwienienia. To zaś czyni oksydowany olej kukurydziany doskonałym składnikiem kosmetycznym dla cery wrażliwej :)
-
Olej z nasion opuncji figowej (INCI: Opuntia Ficus-Indica Seed Oil) – bogaty w przeciwutleniacze i witaminy (szczególnie E i K), ma działanie regenerujące, uelastyczniające i wygładzające. Odżywia i nawilża skórę, łagodzi zaczerwienienie i podrażnienie. Idealny w pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii oraz dojrzałej.
Wyjątkowe ekstrakty i substancje aktywne
-
Ekstrakt z owsa zwyczajnego (INCI: Avena Sativa (Oat) Kernel Extract) to kompleks lipidów naśladujących te zawarte w ludzkiej skórze – m.in. ceramidów, fosfolipidów, steroli i wielonienasycone kwasów tłuszczowych. Jako składnik kosmetyczny zapewnia wielokierunkowe działanie ochronne i wzmacniające barierę naskórkową, przynosząc ukojenie skórze suchej, łuszczącej się i matowej. Skutecznie uzupełnia niedobory lipidów w naskórku, poprawia jego sprężystość i wytrzymałość oraz zwiększa nawilżenie poprzez ograniczenie transepidermalnej utraty wody.
Ciekawostka: Ekstrakt z owsa zawiera również unikalne dla owsa polifenole zwane awenantramidami, o właściwościach szczególnie cennych w pielęgnacji skóry atopowej czy skłonnej do alergii. Działają one przeciwzapalnie i przeciwświądowo, łagodzą podrażnienia oraz wyraźnie zmniejszają zaczerwienienie skóry powstałe na skutek nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.
-
Ceramidy 2 i 3 (INCI: Ceramide NG, Ceramide NP) w połączeniu z ekstraktem z nasion soi (INCI: Glycine Soja (Soybean) Seed Extract) przywracają prawidłowe funkcjonowanie bariery lipidowej skóry, długofalowo utrzymując właściwy poziom nawilżenia i elastyczności oraz wspierając procesy regeneracji naskórka. To właśnie zawarte w ekstrakcie z nasion soi wysokie stężenia kwasów tłuszczowych i steroli zapewniają ceramidom NG i NP optymalne środowisko dla skutecznego działania.
Więcej o kluczowej roli ceramidów dla zdrowia i kondycji naszej skóry przeczytają Państwo na naszym blogu we wpisie - Ceramidy - właściwości i działanie - dowiedz się wszystkiego! :)
-
Pochodna kwasów tłuszczowych oleju z nasion Meadowfoam (INCI: Meadowfoam Estolide) pełni przede wszystkim funkcję nawilżającą oraz ochronną – jest roślinnym analogiem ceramidu 3B (oznaczanego także jako ceramid NP), niezbędnego w procesie magazynowania wody w naskórku. Dzięki wysokiej zdolności wiązania wilgoci składnik ten silnie nawilża, zmiękcza i wygładza skórę, a dodatkowo nadaje samemu kosmetykowi przyjemną konsystencję i eleganckie wykończenie na skórze.
-
Ekstrakty z kory dębu korkowego oraz korzeni, liści i kwiatów dębu (INCI: Quercus Suber Bark Extract, Oak Root Extract) to składniki aktywne polecane w pielęgnacji skóry wrażliwej i nadreaktywnej z uwagi na ich szczególne właściwości łagodzące, kojące i redukujące zaczerwienienie skóry o różnym podłożu (m.in. promieniowania UVA i UVB czy wysokiego poziomu hemoglobiny w przypadku trądziku różowatego). Kora dębu korkowego jest bogata w działające przeciwzapalnie triterpeny i triterpenoidy, natomiast korzenie, liście i kwiaty dębu są z kolei cennym źródłem polifenoli – silnych przeciwutleniaczy skutecznie zwalczających nadmiar wolnych rodników.
Ciekawostka: Ekstrakt z kory dębu korkowego jako surowiec kosmetyczny otrzymywany jest z produktu ubocznego w procesie produkcji… korków do wina :)
-
Witamina F (INCI: Linoleic Acid, Linolenic Acid), pozyskiwana z oleju z nasion krokosza barwierskiego (zwanego olejem szafranowym), składa się z biologicznie aktywnych, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6. Wśród nich aż 70-80% stanowi kwas linolowy – składnik budulcowy ceramidu 1, jednego z kluczowych ceramidów zawartych w ludzkiej skórze. Znany również pod nazwą ceramid EOS, odpowiada on za integralność tzw. cementu międzykomórkowego, zapobiegając w ten sposób nadmiernej suchości oraz łuszczeniu się naskórka. Dostarczając skórze kwas linolowy, witamina F ogranicza przeznaskórkową utratę wilgoci, wyczuwalnie zmniejszając szorstkość skóry, wygładzając ją i zmiękczając – z tego względu polecana jest szczególnie w pielęgnacji cery suchej oraz atopowej.
-
Witamina E (INCI: Tocopherol) to silny antyoksydant, chroniący komórki skóry przed działaniem wolnych rodników. Tym samym spowalnia ona procesy starzenia się skory, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz przyspiesza regenerację naskórka.
Łagodzące serum Ryż + Ceramidy – właściwości i działanie
Starannie dobrana kompozycja składników aktywnych o działaniu łagodzącym, przeciwzapalnym oraz odbudowującym i wzmacniającym barierę lipidową skóry, zawartych w serum Ryż + Ceramidy, zapewnia szereg wyczuwalnych korzyści dla cery wrażliwej, suchej i podrażnionej:
- przynosi natychmiastową ulgę i ukojenie skórze,
- wspiera procesy jej regeneracji,
- łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienie skóry,
- redukuje uczucie ściągnięcia i podnosi poziom nawilżenia skory aż o 10,7%,
- zmniejsza szorstkość skóry - staje się ona gładsza o 8,5% już po 4 tygodniach regularnego stosowania.
Regularne stosowanie Łagodzącego serum dla skóry wrażliwej w codziennej rutynie pielęgnacyjnej skutecznie zwiększa nawilżenie skóry, wyraźnie ją wygładza oraz redukuje zaczerwienienia. Cera otulona ryżowym serum jest w widocznie lepszej kondycji, wygląda zdrowo, a w dotyku staje się gładka, miękka i bardziej sprężysta. Nic dziwnego, że 100% osób biorących udział w badaniach aplikacyjnych Ryżu poleciłoby go bliskiej osobie!
A choć stworzyliśmy Ryż z myślą o pielęgnacji skóry twarzy (również wokół oczu), szyi i dekoltu, podpowiemy Państwu, że jego właściwości czynią go równie dobrym kandydatem do zadbania o dłonie i paznokcie :)