Brokatowe szaleństwo – poznaj biodegradowalne brokaty do twarzy i ciała Facegroovin’!
Brokatowe szaleństwo – poznaj biodegradowalne brokaty do twarzy i ciała Facegroovin’!
Wystarczyło, żeby Ania raz pokazała się w mediach społecznościowych z brokatowymi piegami na twarzy, a we wszystkich kanałach Ministerstwa zawrzało. Od tamtej pory tygodniami zalewała nas fala komentarzy, maili i telefonów – czy będą, kiedy będą, w jakich kolorach, jak je nosić i DLACZEGO JESZCZE ICH NIE MA??? – zaskakując chyba całą ministerialną ekipę… poza Anią, która od początku czuła, że to będzie HIT ;) Brokaty zdominowały nasz grudzień i styczeń, przyćmiewając swoim blaskiem pozostałe nowości produktowe, a przecież było ich sporo (o czym opowiemy więcej niebawem :)). Tym z Państwa, których jeszcze nie ogarnęło brokatowe szaleństwo, pragniemy przedstawić je nieco bliżej. Zapraszamy!
Co czyni nasze brokaty wyjątkowymi?
Brokaty do ozdabiania twarzy i ciała Facegroovin’ to opalizujące, sześciokątne drobinki o dwóch wielkościach – 2,4 mm oraz 1 mm. Co różni je od innych brokatów kosmetycznych dostępnych na polskim rynku? Produkowane w Niemczech z naturalnych, zrównoważonych materiałów, są całkowicie pozbawione plastiku oraz posiadają prestiżowy certyfikat biodegradowalności w wodzie, potwierdzający jednocześnie ich nietoksyczność dla ryb i innych organizmów wodnych.
W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że drobinki biobrokatów Facegroovin’ są wycięte z celulozowego filmu. W bardziej szczegółowym ujęciu ich materiałem bazowym jest rayon - rodzaj włókna wiskozowego pozyskiwanego w wyniku chemicznej obróbki celulozy), pokryty warstwą pigmentów (mineralnych i syntetycznych) zawieszonych w mieszance szelaku (rodzaju naturalnej żywicy wydzielanej przez owady zwane czerwcami), roślinnej gliceryny, mocznika i wody.
Dostępne kolory brokatów Facegroovin’
Szeroka gama pigmentów kosmetycznych umożliwia nam zaoferowanie Państwu biodegradowalnych brokatów w aż ośmiu (na ten moment ;)) różnych wersjach kolorystycznych!
Wszystkie biobrokaty znajdą Państwo w zakładce FACEGROOVIN' w naszym sklepie internetowym.
Facegroovin' Silver Glitter
Chłodny odcień srebra zmierzający w stronę grafitu ;). W opakowaniu może wydawać się nieco zbyt ciemny, ale na skórze daje znacznie bardziej delikatny, półtransparentny efekt.
Facegroovin' Frosty Glitter
Kolor, który trudno sklasyfikować – plasuje się gdzieś pośrodku skali między chłodnym a ciepłym. Często określamy go mianem szampańskiego bądź perłowego. Na skórze jest półtransparentny, ale odbija światło pięknym, mocnym blaskiem niczym iskrzące płatki śniegu :)
Facegroovin' Pink Frosty Glitter
Na pierwszy rzut oka jest bardzo podobny do klasycznego Frosty i również półtransparentny, dopóki nie zagra ze światłem – wówczas mieni się na chłodny odcień różu i fioletu, przypominając rybią łuskę.
Facegroovin' Peachy Pink Glitter
Dający subtelny efekt, półtransparentne drobinki w ciepłym brzoskwiniowym kolorze, jednak mieniącym się na chłodniejszy odcień jasnego różowego złota. Po angielsku można by rzec rose quartz ;)
Facegroovin' Gold Glitter
Brokat w klasycznym, ciepłym odcieniu złota. Nie należy się obawiać jego widocznych w opakowaniu żółtych tonów – na skórze również jest półtransparentny :)
Facegroovin' Rusty Gold Glitter
Jeszcze cieplejszy i nieco ciemniejszy odcień złota. Nazywamy go czasem z przymrużeniem oka złotem podstarzałym albo przybrudzonym.
Facegroovin' Cinnamon Glitter
Najciemniejszy, ciepł kolor wśród naszych brokatów, przypominającym czystą miedź. Na skórze jest bardziej widoczny niż poprzednicy – nawet wtedy, gdy nie odbija światła. Prawdziwe piegi naśladuje aż miło!
Facegroovin' Rainbow Freckles
odrobina szaleństwa dla odważnych ;). Tęczowe piegi przypominają konfetti – to mieszanka brokatu w trzech czystych, nasyconych kolorach: niebieskim, zielonym i czerwonym, okraszonych dodatkiem zgaszonego złota (Rusty Gold to jedyny odcień z tej czwórki, który oferujemy również w sprzedaży osobno).
Który odcień brokatu wybrać?
Dobierając odcień brokatu, warto sugerować się kilkoma aspektami:
- typem urody – odcieniem skóry, kolorem oczu i włosów,
- preferowaną kolorystyką w makijażu,
- kolorystyką noszonej przez nas na co dzień biżuterii,
- pożądanym efektem – delikatnym bądź wyrazistym,
choć oczywiście nie jest to żadna sztywna reguła :).
Subtelnie czy wprost przeciwnie?
Najbardziej subtelny, delikatny efekt najczęściej uzyskujemy, wybierając brokaty w kolorach Frosty oraz Gold, niezależnie od karnacji. To odcienie, które nie będą wyraźnie odcinać się od koloru skóry, dopóki nie zaczną pracować ze światłem. Ich przeciwieństwem będą natomiast brokaty Cinnamon oraz Rainbow Freckles – ich nie da się nie zauważyć ;). Mniejsze drobinki Cinnamon Glitter polecamy szczególnie wszystkim osobom, które rozważają wytatuowanie sobie naturalnie wyglądających piegów na stałe (a takich Klientek poznaliśmy już sporo!) i chciałyby przetestować jak się będą z nimi czuły.
Spójnie z makijażem i biżuterią
Kiedy w makijażu dominują barwy chłodne, np. szarości, róże czy błękity, warto wybrać brokat o chłodnym odcieniu – Silver czy Pink Frosty. Barwy ciepłe – beże i brązy, odcienie rudawe, brzoskwiniowe, bordowe – najlepiej będą się komponować z brokatami Gold, Rusty Gold i Cinnamon. Frosty Glitter będzie współgrał niemalże z każdą kolorystyką makijażu, a w drugą stronę – głębokie, ciemne odcienie fioletu czy zieleni niemal z każdym kolorem brokatu.
Zwolennikom złotej biżuterii polecamy odcienie Gold oraz Rusty Gold, a jeśli więcej w Państwa kolekcji różowego złota czy nawet miedzi, warto rozważyć kolory Peachy Pink oraz Cinnamon. Srebrna biżuteria oraz białe złoto natomiast najlepiej będą komponować się z odcieniem Silver, a także Frosty i Pink Frosty.
Ciepły czy chłodny typ urody?
Mówiąc o typach urody, opieramy się na podstawowych zasadach metody stosowanej m.in. przez makijażystów i stylistów, zwanej analizą kolorystyczną. Choć współcześnie wyróżnia ona aż 12 różnych (pod)typów urody, które współgrają z różnymi paletami barw w ubiorze i makijażu, my przybliżymy Państwu cztery główne typy, nazwane na podstawie pór roku, w dużym uproszczeniu:
- Wiosna to ciepły typ kolorystyczny, charakteryzujący się ciepłą karnacją z brzoskwiniowym rumieńcem oraz złotymi refleksami we włosach – czy to blond, czy miedzianych, czy jasnobrązowych. Tęczówki Wiosen są najbardziej zróżnicowane: od błękitów i zieleni po piwne i jasnobrązowe, często jednak łączy je złota obwódka wokół źrenicy. Wiosnom najbardziej powinny odpowiadać delikatne brokaty w kolorach Gold i Rusty Gold, ale warto sprawdzić także odcień Peachy Pink.
- Lato to chłodny typ kolorystyczny, który cechuje niski kontrast skóry i włosów. Charakterystyczne dla Lata są zaróżowione policzki na chłodnej bądź neutralnej cerze, jasne błękity, szarości i zielenie tęczówek oraz popielaty kolor włosów, od blondu po jasny brąz, który często same krytykują jako „mysi” ;). Uroda Lata będzie szczególnie współgrać z chłodnymi brokatami Frosty, Pink Frosty i Silver, ale warto również wypróbować kolor Peachy Pink.
- Jesień obejmuje osoby o wyraźnie ciepłych odcieniach skóry i włosów – w tej bogatej, nasyconej kolorystyce znajdują się m.in. ciemne, złote blondy, wszelkie rudości i kasztanowe brązy. Ich tęczówki mienią się kolorami od ciepłych zieleni, przez piwne, aż do bursztynowych brązów. Dla Jesieni proponujemy stanowczo typowo ciepłe odcienie brokatów: Gold, Rusty Gold oraz Cinnamon.
- Zima to typ kolorystyczny o charakterystycznym wysokim kontraście pomiędzy jasnym, chłodnym bądź neutralnym odcieniem skóry a ciemnym kolorem włosów – od popielatych brązów po kruczą czerń. Ich tęczówki mogą być natomiast skrajnie różne: niemal przeszywająco chłodne niczym morska woda lub bardzo, bardzo ciemne. Brokat Silver to bezsprzecznie idealny wybór dla każdej Zimy, choć może się ona pokusić także o eksperyment z kolorem Rusty Gold.
Jeśli znaleźli już Państwo swój idealny kolor brokatu (lub kilka – brokatu nigdy dosyć ;)), pozostaje nam tylko przekazać Państwu garść informacji praktycznych.
Jak nakładać brokaty Facegroovin’?
Na początek warto mieć na uwadze, że mniejsze drobinki brokatu lubią opadać na dno opakowania – przed nałożeniem brokatu zalecamy więc najpierw przemieszać go w opakowaniu.
Aby uzyskać najlepszy efekt i cieszyć się nim przez wiele godzin, nasze biobrokaty radzimy aplikować czystymi, suchymi palcami na skórę uprzednio posmarowaną cieniutką warstwą kosmetyku, który nie wchłonie się całkowicie, pozostawiając na niej nieco lepkie wykończenie. Z naszego doświadczenia w tej roli najlepiej sprawdza się balsam do ust Miód, który zapewnia brokatom przyczepność nawet na kilkanaście godzin, o ile oczywiście pamiętamy, żeby nadmiernie nie dotykać i nie pocierać twarzy ;).
Równie dobrymi lepiszczami do brokatu będą balsamy w sztyfcie czy balsam w kostce Szafran. Mogą Państwo próbować także przyklejać brokat na inne produkty z domowych zasobów, jak np. pomadki do ust czy wazelina kosmetyczna :). Oczywiście również nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować go z użyciem specjalnych klejów do brokatu, jakie posiadają w swojej ofercie niektóre marki kosmetyków kolorowych (nie mylić z asortymentem papierniczym ;)).
Gdzie nakładać brokaty Facegroovin’?
Najlepiej nad umywalką ;). Jeśli natomiast chodzi o to, na jakie partie twarzy bądź ciała nakładać brokat, tutaj obowiązuje pełna dowolność! Polecamy jednak szczególnie trzy rozwiązania:
- aplikację na kości policzkowe (tam, gdzie w makijażu nakłada się rozświetlacz) – to nasza ulubiona metoda noszenia go na co dzień,
- aplikację na szczyty policzków oraz nos – imitując układ naturalnych piegów, jeśli zawsze zazdrościliśmy ich posiadaczom ;)
- aplikację na obojczyki bądź cały dekolt – szczególnie na okoliczności letnio-imprezowe!
- aplikację na powieki - mogą zastąpić cienie do powiek, lub uzupełnić makijaż z ich wykorzystaniem.
Jak zmyć brokat Facegroovin’ ze skóry?
Same drobinki brokatu można łatwo zmyć z użyciem samej letniej wody lub delikatnie zetrzeć je z pomocą wilgotnej ściereczki do twarzy – ważniejsze i potencjalnie trudniejsze jednak będzie zmycie produktu, którego użyli Państwo, aby brokat przykleił się do skóry. Jeśli był to produkt o lepkiej bądź tłustej formule, polecamy użyć Hydrofilowego olejku do demakijażu i mycia twarzy Róża-Malina.
Choć brokaty Facegroovin’ ulegają biodegradacji w środowisku wodnym, drobinki nie rozpuszczają się błyskawicznie w kontakcie z wodą podczas zmywania ze skóry.
Co jeszcze warto wiedzieć o brokatach Facegroovin’?
Każde opakowanie biobrokatu Facegroovin’ zawiera 10 gramów produktu (mix wielkości drobinek). W cenie brokatu otrzymują Państwo od nas również specjalny kod, umożliwiający korzystanie z aplikacji mobilnej Facegroovin’ przez 30 dni za darmo. Znajdą go Państwo na spodniej stronie wieczka opakowania :).
Czym jest aplikacja Facegroovin’? Facegroovin' to drugi projekt Ani i Uli prowadzony wspólnie z Edytą Maksimowicz – twórczynią autorskiej metody pracy, łączącej w sobie (auto)masaż i trening mięśni twarzy oraz ćwiczenia całego ciała, wykonywane w rytm muzyki. W mobilnej aplikacji na IOS i Android mogą Państwo nauczyć się techniki automasażu twarzy, możliwego do wdrożenia w ramach rutyny pielęgnacyjnej, oraz codziennie ćwiczyć z Edi, by uzyskać konkretne korzyści – od ujędrnienia skóry po poprawę owalu twarzy.