Jutowa rękawica do masażu ciała przygotowywana jest ze starannie wyselekcjonowanych włókien, wybranych z uwagi na ich wytrzymałość, odpowiednią szorstkość i szybkość schnięcia, a każdy egzemplarz jest unikatowy i nieco różni się od pozostałych. Wykonana optymalnym splotem, lekko rozciągliwa, dobrze dopasowuje się do kształtu dłoni, złuszczając martwy naskórek, pobudzając krążenie i przygotowując ciało na przyjęcie odżywczych olejów i maseł. Ostrzejsza na sucho, łagodniejsza na mokro pod prysznicem lub w wannie, pozwala na indywidualną kontrolę mocy masażu. Wykonanie jednej rękawicy zajmuje około 50 minut. W połączeniu z ulubionym mydłem (ja wkładam kostkę do środka rękawicy, a Urszula zmydla ją, pocierając o wierzch łapki ;)), stanowi idealny zestaw kąpielowy, zestaw prezentowy, zestaw "podróżny". Rękawica jest ekologiczna i w pełni biodegradowalna - w związku z tym po zużyciu wystarczy umieścić ją w domowym kompostowniku lub wyrzucić do bioodpadów. Zapraszamy do pocierania, gładzenia i szurania siebie lub innych w różnych porach i okolicznościach. Przyjemności!
Historia - dla ciekawskich
Najczęściej bywa tak, że pomysły i koncepcje należy uprawiać jak ogródek - metodycznie i konsekwentnie. Zdarza się jednak, że wystarczy mieć coś w sercu, a sprawy z niewiadomych przyczyn zaczynają się dziać. I tak pewnego słonecznego dnia do naszego szczecińskiego sklepiku kurier przyniósł małą przesyłkę. W niepozornym kartoniku znajdowały się ręcznie udziergane rękawice do masażu - mniejsze i większe, wykonane z pięknych, naturalnych włókien. Nadawcą tej niespodzianki była Ewa Szczurek, która, jak nam napisała, od zawsze kochała rękodzieło, ale czas na realizację tej pasji znalazła dopiero podczas pandemii. Ciepła i rzeczowa, szybko przedstawiła nam plan na współpracę, a my wiedziałyśmy już wtedy, że to perfect match i musimy tylko nieco lepiej się poznać, aby powołać do życia nowy, wegański projekt :). Po kilku miesiącach prób i testów, powstała naturalna, wykonana ręcznie na drutach i szydełku rękawica jutowo-konopna, przeznaczona do masażu ciała na sucho i mokro.
Należy wyprać przed pierwszym użyciem, ręcznie, w letniej wodzie (można dodać kilka kropel olejku z drzewa herbacianego).
Pranie można powtarzać 1-2 razy w tygodniu, aby zachować na dłużej czystość i świeżość materiału.
Po masażu ciała podczas kąpieli z mydłem/żelem pod prysznic przepłucz rękawicę, wykręć i powieś w przewiewnym miejscu, blisko źródła ciepła, aby dobrze wyschła.
Po 3 miesiącach regularnego używania wymień rękawicę na nowy egzemplarz, a stary wyrzuć do przydomowego kompostownika lub bioodpadów - nasze rękawice są biodegradowalne!
Jak masować?
Po swojemu! Na sucho w łazience lub sypialni, na stojąco i na leżąco, łagodnie lub mocniej :). Na mokro w kąpieli lub pod prysznicem. Próbujemy i szukamy własnego rytmu. Masaż może być delikatny lub dynamiczny, w rytm energetycznej muzyki lub relaksujący, tuż przed snem. Wykonujemy okrężne lub długie i pociągłe ruchy, zawsze w kierunku serca. W razie wystąpienia jakiejkolwiek niepożądanej reakcji skórnej należy zaprzestać stosowania rękawicy i skonsultować się z lekarzem.
Jak masować kogoś?
Z uśmiechem! I dostosowując nacisk tak, aby nie był zbyt lekki (wtedy łaskocze!), ani zbyt mocny - ruchami w kierunku serca.
Kiedy nie masować/nie korzystać w kąpieli?
Nie wykonujemy masażu w miejscach, gdzie znajdują się rany, skaleczenia, świeże blizny, trądzik czy inne zmiany skórne. Omijamy pieprzyki i znamiona. W razie wątpliwości konsultujemy masowanie z lekarzem dermatologiem.
Kiedy masować/szorować się w kąpieli?
Zawsze, kiedy chcemy uzyskać efekt odprężenia, delikatnego peelingu, pobudzenia krążenia i poprawienia elastyczności skóry, przygotować naskórek do przyjęcia kremu lub olejku, a nawet rozgrzać się nieco. Masaże rękawicą na sucho sprawdzają się w pielęgnacji skóry z cellulitem, ciążowych brzuszków (masujemy delikatnie, kolistymi ruchami!) oraz w przypadku osób zestresowanych i pragnących poprawić integrację sensoryczną.
Skóra naczynkowa nie jest bezpośrednim przeciwskazaniem do masowania, należy jednak wykonywać zabieg delikatnie i z wyczuciem, a w razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem prowadzącym.
Jak często masować?
W zależności od indywidualnych cech skóry masować możemy się codziennie, kilka razy w tygodniu lub okazjonalnie. Należy zwrócić uwagę na stan skóry, czy nie jest ona złuszczona zbyt mocno, nie czerwieni się i nie jest podrażniona. W razie wystąpienia takich objawów należy przerwać masowanie i skonsultować się z lekarzem.
Uwaga! W przypadku regularnych masaży rękawicą należy rozważyć dodatkowe stosowanie peelingów kosmetycznych (mechanicznych i chemicznych) lub stosować je wymiennie z masażem, aby nadmiernie nie złuszczyć naskórka.
Jak długo powinien trwać masaż?
Wystarczy masować (na sucho) lub myć się kilka minut pod prysznicem, aby skorzystać z dobroczynnego działania masażu.
Czy mogę masować twarz i dekolt?
Nie polecamy masowania twarzy. Rękawica ma dość gruby splot, a konopne i jutowe włókna mogą być za ostre do masowania twarzy. Jeśli zdecydują się Państwo masować dekolt, należy robić to delikatnie i z dużym wyczuciem.
Czy można masować dzieci?
Nie polecamy rękawicy do masowania dzieci (na sucho). Szczotka z włosiem końskim sprawdzi się w tym przypadku dużo lepiej.
Zmoczona rękawica w roli myjki będzie natomiast odpowiednia dla dzieci powyżej lat 3.
1 x jutowo-konopna rękawica do masażu ciała na sucho lub mokro
Rękawica jest ekologiczna i w pełni biodegradowalna - w związku z tym po zużyciu wystarczy umieścić ją w domowym kompostowniku lub wyrzucić do bioodpadów.
Ми завжди перевіряємо, чи купив клієнт товар, і показуємо як позитивні, так і негативні відгуки.